To, co w Impulsie najlepsze

Data: 2015-04-23 10:57:36 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - To, co w Impulsie najlepsze

Oficyna Wydawnicza „Impuls” słynie z jakości swoich wydawnictw, lecz tym, co szczególnie wyróżnia ją na rynku wydawniczym, jest seria publikacji, poświęconych pedagogice specjalnej: różnym formom niepełnosprawności, kompetencji nauczycieli-terapeutów i organizacji całościowego procesu kształcenia i wychowania. Dziś zatem prezentujemy kolejną porcję gorących nowości i niecierpliwie wyczekiwanych wznowień, a na początek pragniemy podzielić się wiadomością, która sprawiła nam najwięcej radości w ostatnich dniach: Śmiech w edukacji. Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową Przemysława Grzybowskiego, zdobyło, decyzją internautów, tytuł „Najlepszej książki na wiosnę 2015”. Doktorowi Grzybowskiemu jeszcze raz serdecznie gratulujemy wygranej, a Czytelników zapraszamy do lektury!

 

Książka ABC peabcdagoga specjalnego. Razem łatwiej. Nowe doświadczenia Aleksandry Tomkiewicz-Bętkowskiej jest kontynuacją, rozwinięciem i aktualizacją książki ABC pedagoga specjalnego, której współautorką jest Alicja Krztoń. Zmieniły się rozporządzenia, podstawa programowa, nieco inne jest obecnie nazewnictwo. Również doświadczenia Autorki stały się bogatsze, a warsztat pracy pełniejszy. Tak więc wydanie to uzupełniono o nowe treści, biorąc pod uwagę cenne uwagi, codzienne rozmowy i spojrzenia na ideę kształcenia integracyjnego osób bardzo zaangażowanych w swoją pracę. Niezmienne pozostały jednak: bardzo dobra współpraca z rodzicami, chęć poszukiwania nowych rozwiązań, satysfakcja z wykonywanej pracy oraz sukcesy – małe i duże – podopiecznych Autorki.

 

Więcej informacji:

http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/abc-pedagoga-specjalnego-razem-latwiej-nowe-doswiadczenia,1666.html

 

 

dzieckoJednym z najniecierpliwiej wyglądanych wznowień jest Dziecko autystyczne. Objawy i wspomaganie. Prawdziwa opowieść o Maciusiu Beaty Zawiślak, prawdziwej matki prawdziwego dziecka dotkniętego autyzmem, a zarazem doświadczonej pedagog i wykładowczyni. Wszystko to, czym Opowieść o Maciusiu odróżnia się od innych publikacji, poświęconych dzieciom autystycznym, stanowi zarazem o jej sile, tak jak nagie fakty zawsze będą mieć przewagę nad najdoskonalszą nawet teorią, która pozostaje zawsze opowieścią o czymś wobec autora zewnętrznym. 

Więcej informacji:

http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/dziecko-autystyczne,1672.html 

 

 

 

przedszkoleOstatnią proponowaną przez nas nowością jest tom ósmy serii Edukacja małego dziecka”, poświęcony w całości zagadnieniom wychowania przedszkolnego: Przedszkole – przemiany instytucji i jej funkcji, pod red. Urszuli Szuścik, Ewy Ogrodzkiej-Mazur i Aleksandry Minczanowskiej. Prezentowany tom obejmuje dwa główne zakresy tematyczne, ujęte w czterech częściach i odnoszące się, po pierwsze, do przedszkola jako instytucji, w tym m.in. jej organizacji, warunków i kadry, a po drugie – do kompetencji związanych z jakościowym wymiarem przedszkolnej edukacji, w tym kompetencji nauczycieli-wychowawców oraz kompetencji dzieci. Wybór tematu nie był przypadkowy: zgodnie z wynikami badań, jedynie interwencja we wczesnym wieku dziecka ma szanse całkowicie wyeliminować ewentualne nieprawidłowości rozwojowe, toteż nie do przecenienia jest rola przedszkola, obejmującego całokształt procesu wychowawczego i edukacyjnego między 3. a 6. rokiem życia. 

Więcej informacji:

http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/edukacja-malego-dziecka-tom-8,1653.html 

 

informacja nadesłana

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje