Jesteśmy na półmetku wakacji, a wysyp nowości wydawniczych wciąż trwa. Poniżej znajdziecie ciekawe propozycje, po które będziecie mogli sięgnąć w sierpniu. Oto one:
Najciekawsze książkowe premiery sierpnia 2018 – książki dla młodych czytelników:
Nieskończony wszechświat Maisie Day Christopher Edge, Zielona Sowa
Jeśli fascynuje was wszystko, co pozaziemskie: wyprawy w nieznane zakątki kosmosu, czarne dziury czy odległe planety, koniecznie sięgnijcie po kolejną książkę Christophera Edge’a. Autor pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wiara pozwala czynić cuda. To jak, gotowi na przygodę?
Rok na targu Jola Richter-Magnuszewska, Nasza Księgarnia
Kolejna odsłona serii Rok… zawierająca 12 zdumiewających, pełnych szczegółów rozkładówek, których nie sposób ogarnąć wzrokiem podczas pierwszego, drugiego, a nawet dziesiątego wertowania książki. Tym razem mali czytelnicy mają okazję odwiedzić targ i poznać związanych z tym miejscem sprzedawców i wytwórców oraz mogą zaprzyjaźnić się ze wszystkimi kupującymi. Sezonowe produkty, miejscowe imprezy i mnóstwo kolorów z pewnością zauroczą młodszych i starszych odbiorców.
Dom cioci Lusi Krzysztof Stręcioch, Adamada
Książka przepiękna pod względem oprawy graficznej, oszczędna w słowach, ale równocześnie niosąca ogromne pokłady emocji. Autor opowiada dzieciom o czasach II wojny światowej, o żydowskim getcie i nieustającym życiu w strachu. Pokazuje, że nie można milczeć, gdy komuś dzieje się krzywda, ale jednocześnie podkreśla, że pewne zdarzenia nigdy nie powinny były się wydarzyć.
Najciekawsze książkowe premiery sierpnia 2018 – powieści obyczajowe
Kąpielisko Libby Page, Czarna Owca
Miejskie kąpielisko ma zostać zamknięte. Młoda dziennikarka, Kate, ma za zadanie bliżej przyjrzeć się miejscu, będącym największą atrakcją miasteczka i centrum spotkań towarzyskich mieszkańców. Czy z pomocą osiemdziesięcioletniej Rosemary, która codziennie przychodzi na basen, uda się uchronić kąpielisko przed zamknięciem? Czy trawiące Kate paniczne lęki i napady strachu uda się przy okazji przegnać?
U stóp Montmartre Britta Rostlund, Marginesy
Jeżeli ktoś zapytałby was, czy znacie pana Belliviera, odpowiedzielibyście twierdząco? Bohaterka książki U stóp Montmartre potwierdziła, chociaż w zasadzie nie zna żadnego pana Belliviera ani pytającego o niego człowieka. Mimo to godzi się na pracę przy przekierowywaniu tajnych maili. Wciągająca, intrygująca opowieść o przyjaźni, dramatach i tajemnicach, a także o tajnym śledztwie. I o pragnieniu poznania pana Belliviera, oczywiście.
Najciekawsze książkowe premiery sierpnia 2018 – literatura piękna
Widzi mi się Zadie Smith, Znak
Autorka Białych zębów oddaje do rąk czytelników zbiór esejów dotyczących wolności. Pełne pasji, szczere i przenikliwe teksty z pewnością nikogo nie pozostawią obojętnym.
Woda na sicie. Apokryf czarownicy Anna Brzezińska, Wydawnictwo Literackie
Autorka zabiera czytelników w podróż do czasów inkwizycji i czarownic. Stajemy się świadkami przesłuchania dziewczyny oskarżonej o czary. Woda na sicie to jednak nie tyle opis przesłuchania, ale monumentalna opowieść o kobiecie, której przyszło żyć w czasach zdominowanych przez mężczyzn. To także znakomite studium osoby przesłuchiwanej i ran zadanych jej psychice.
Rozstanie Katie Kitamura, Wydawnictwo Literackie
Kunsztowna, napisana z ogromnym rozmachem powieść o rozpadzie związku dwójki ludzi. O wygasaniu miłości, oddalaniu się od siebie i ostatecznej separacji. Historia zakończona mocnym, trzymającym w napięciu niczym w thrillerze finałem.
Błazen w stroju klauna Arek Borowik, Dobra Literatura
Zbiór opowieści o największych ludzkich namiętnościach: pieniądzach, sławie czy pragnieniu zemsty. Czy w szalonym, pędzącym na oślep świecie jest jeszcze miejsce na lojalność i przyjaźń? Czy słysząc upomnienia, wreszcie się opamiętamy?
Najciekawsze książkowe premiery sierpnia 2018 – poradniki
Notes młodej pisarki Ewa Nowak, Egmont
Jeśli czujesz w sobie siłę i dysponujesz pomysłami na nietuzinkową fabułę, chwyć za pióro i spisz swą opowieść. Gdy podczas tej pracy pojawią się wątpliwości i problemy warto poradzić się eksperta. A jest nim z pewnością Ewa Nowak, autorka kilkudziesięciu publikacji dla młodzieży. W Notesie młodej pisarki Nowak serwuje rady i anegdoty, które z pewnością przydadzą się wszystkim rozpoczynającym literacką karierę.
Nie ma złej pogody na spacer Linda Akeson McGurk, Wydawnictwo Literackie
Szczęśliwe dziecko to brudne dziecko – tak zwykliśmy mówić. A co, jeśli jest w tym stwierdzeniu choć ziarno prawdy? Autorka, Linda Akeson McGurk, opierając się na doświadczeniach z własnego dzieciństwa radzi, jak pozwolić dzieciom na szczęśliwe, pozbawione zbędnych ograniczeń i stresów dorastanie. Świat, który nas otacza, jest zbyt piękny, by marnować go na siedzenie przy grach komputerowych…
Kąpiele leśne. Jak czerpać zdrowie z natury? M. Amos Clifford, Wydawnictwo Kobiece
Często brakuje nam chwili na oddech i odpoczynek. Jednak, tkwiąc w uścisku obowiązków domowych i problemów zawodowych, nigdy nie odnajdziemy w sobie siły i motywacji do działania. Kąpiele leśne zachęcają czytelnika do zanurzenia się w dobrodziejstwach natury. W książce znajdziemy sporo rad dotyczących tego, jak się wyciszyć, zresetować i naładować życiowe akumulatory.
Polska rodzinna Anna Piernikarczyk, Pascal
„To co dzisiaj robimy?” Jak często pada w rodzinach takie pytanie podczas wczesnego, sobotniego śniadania? By już więcej nie zmarnować weekendu na siedzenie w domu bądź krótki spacer doskonale znanymi ścieżkami, warto zapoznać się z propozycjami rodzinnych wyjazdów zamieszczonych w książce Anny Piekarczyk. Nietypowe zoo, „Żywe Muzeum Piernika” czy Kopalnia Złota to miejsca, które zaskoczą i z pewnością spodobają się młodszym i starszym podróżnikom. A – co najważniejsze – w książce znajdziemy propozycje na każdą pogodę. A zatem – w drogę!
Najciekawsze książkowe premiery sierpnia 2018 – kryminały, powieści sensacyjne
Miasteczko Surrender Caleb Carr, Rebis
Prowincja stanu Nowy Jork. Policja otrzymuje zgłoszenia o brutalnych morderstwach nastolatków. Na jaw wychodzi fakt, że wszystkie ofiary zostały porzucone przez rodziców. Śledztwo nabiera tempa, gdy okazuje się, że w zbrodnie mogą być zamieszani bogaci nowojorczycy. Mocno zarysowane tło społeczno-obyczajowe znakomicie ubarwia powieść.
Bardzo złe miejsce Tim Weaver, Albatros
Leonard Franks, były detektyw, przechodzi na zasłużoną emeryturę. Sielankowe i spokojne życie, jakie zamierza wieść wraz z żoną w wiejskiej posiadłości na odludziu, okazuje się... przekleństwem. Pewnego dnia Leonard wychodzi z domu i słuch po nim ginie. Jaka tajemnica kryje się za zniknięciem mężczyzny? Mocny, spływający krwią kryminał.
Wszystkie sierpniowe premiery znajdziecie w naszym dziale „Zapowiedzi wydawnicze"
Po które spośród sierpniowych nowości zamierzacie sięgnąć?