Księgi Jakubowe, które na początku lutego ukazały się w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych, okazały się hitem wydawniczym i trafiły na listę bestsellerów The New York Timesa. Publikacja trafiła także na listę bestsellerów księgarń niezależnych.
- Księgi Jakubowe stały się bestsellerem w Stanach Zjednoczonych.
- Powieść Olgi Tokarczuk otrzymała pozytywne opinie w brytyjskiej oraz amerykańskiej prasie.
- To kolejny sukces polskiej pisarki, której w 2019 roku przyznano literacką Nagrodę Nobla.
Księgi Jakubowe, jedno z najważniejszych dzieł w dorobku Olgi Tokarczuk, tego roku wydane zostało w Stanach Zjednoczonych. Tytuł szybko zyskał na popularności, stając się bestsellerem m.in. według „The New York Times”.
Księgi Jakubowe bestsellerem w Stanach Zjednoczonych
O sukcesie noblistki za oceanem poinformowała za sprawą mediów społecznościowych Fundacja Olgi Tokarczuk. We wpisie na Facebooku organizacja pochwaliła się ciepłym przyjęciem Ksiąg Jakubowych w Stanach:
Wybaczcie, ale takimi informacjami musimy się z Wami dzielić. „Księgi Jakubowe” po 10 dniach od premiery na 10 miejscu listy bestsellerów „The New York Times” i na 5 wedle zestawienia amerykańskich księgarni niezależnych!
– czytamy we wpisie na Facebooku.
Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk pojawiły się także na liście bestsellerów Amazonu. Książka znalazła się na pierwszym oraz drugim miejscu (edycja papierowa i wersja elektroniczna) w podkategorii „proza o tematyce metafizycznej i wizjonerskiej” sekcji nowości wydawniczych.
O czym są Księgi Jakubowe?
Księgi Jakubowe w Polsce ukazały się w 2014 roku. Na język angielski przełożone zostały rok temu przez Jennifer Croft i w grudniu ukazały się w Wielkiej Brytanii, a 1 lutego książka swoją premierę miała w Stanach Zjednoczonych. Publikacja doczekała się pozytywnych recenzji m.in. w dziennikach „The Times”, „The Guardian” czy „Washington Post”.
Może zainteresować cię także...
- Okaleczone książki Olgi Tokarczuk wylicytowano za 40 tys. złotych
- Olga Tokarczuk: „Czuję się bezradna”. Noblistka o sytuacji na wschodniej granicy
- Olga Tokarczuk pracuje nad nową książką
W publikacji Olgi Tokarczuk czytelnik przenosi się na XVIII-wieczne Podole, gdzie przybywają Katarzyna Kossakowska, kasztelanowa, której towarzyszy poetka Elżbieta Drużbacka. Jednym z pierwszych miejscowych poznanych w Rohatyniu jest proboszcz miejscowej parafii, z którym wkrótce poetka odnajduje wspólny język.
Tymczasem w miejscowości pojawia się także Jakub Lejbiowicz Frank, przystojny i charyzmatyczny Żyd, który przybywa z odległej Smyrny. Wokół mężczyzny zaczynają krążyć plotki na temat głoszonych przez niego tajemniczych idei.
Księgi Jakubowe na rynku w języku angielskim ukazały się w dwóch wydaniach: nakładem Penguin Publishing Group oraz w specjalnym wydaniu kolekcjonerskim. Także w Polsce książka Olgi Tokarczuk doczekała się wznowień i dodruków. Polskim wydawcą odpowiedzialnym za dzieła noblistki jest Wydawnictwo Literackie.
Książkę Księgi Jakubowe kupić można w popularnych księgarniach poniżej: