Czy kursy creative writing faktycznie mogą stworzyć pisarza? Jaka jest forma polskiej krytyki muzycznej w Internecie? Czy droga do artystycznej doskonałości rzeczywiście wygląda tak, jak w nagrodzonym Oscarem filmie Whiplash? Wreszcie — co o swoich warsztatach mówią sami artyści? To tylko niektóre kwestie, które znalazły się w najnowszym numerze „Fragile”, tym razem poświęconym artystycznemu warsztatowi — w muzyce, filmie, literaturze i sztuce.
FRAGILE/ OSTROŻNIE! SZKŁO, nie rzucać! Na poczcie tak podpisana paczka zwiastuje bardzo delikatny, kruchy przedmiot. Tym razem taśmą FRAGILE obklejamy pismo kulturalne. Mamy nadzieję, że i tutaj etykieta FRAGILE, dopominająca się o traktowanie zawartości z uwagą, znajdzie uzasadnienie — czytamy na stronie magazynu. Od 2008 roku pismo porusza najbardziej aktualną tematykę związaną z kulturą i społeczeństwem, zyskując coraz większe znaczenie oraz rozpoznawalność. Premierę najnowszego numeru, który właśnie trafił do empiku oraz innych punktów dystrybucji, poprzedziła wiadomość o przyznaniu magazynowi wyróżnienia w tegorocznej edycji plebiscytu Grand Front — najbardziej prestiżowego polskiego wyróżnienia dla twórców grafiki prasowej, przyznawanego przez Izbę Wydawców Prasy — za okładkę numeru poświęconego minimalizmowi, którą zaprojektował Kornel Janczy.
Zapraszamy do sięgnięcia po pismo, zapraszamy również na dyskusję wokół tematu przewodniego najnowszego wydania „Fragile”, czyli o WARSZTACIE.
Goście specjalni: Marcin Barski Konrad Gęca Rafał Mazur prowadzenie: Tomasz Gregorczyk
Marcin Barski — wydawca (Audiothong, Mathka), animator kultury, twórca Instytutu Pejzażu Dźwiękowego (ipd.edu.pl).
Konrad Gęca — muzyk, animator, członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej, organizator cyklu spotkań ze sztuką dźwięku Muzykoterapia. Autor pochodzącego z najnowszego numeru pisma artykułu "Koncept versus umiejętności. Problem warsztatu w nowej muzyce", którego fragment jest dostępny online: http://www.fragile.net.pl/home/koncept-versus-umiejetnosci-problem-warsztatu-w-nowej-muzyce/
Rafał Mazur — improwizator, gra na akustycznej gitarze basowej; trenuje też sztukę walki TaiJi Quan Chen i studiuje filozofię Dalekiego Wschodu, a zainteresowania te łączy z praktyką swobodnej improwizacji.
21 czerwca, godz. 18:00 Kawiarnia Naukowa - ogródek ul. Stanisława Żółkiewskiego 19, Kraków, niedaleko Ogrodu Botanicznego
Spotkanie odbędzie się w ramach programu REWIZYTA /// Muzykoterapia (koncerty i instalacje).
informacja nadesłana