Poznańska firma Legimi, dostawca najbardziej innowacyjnego w Polsce systemu czytania e-publikacji w chmurze Legimi.com, przyłącza się do walki o wzrost czytelnictwa. Udostępniony mechanizm pozwala internautom zadeklarować, ile czasu poświęcą w 2012 r. na czytanie za pomocą tabletów i smartfonów. Każda osoba, która dotrzyma złożonego postanowienia noworocznego, otrzyma równowartość nawet 120 zł.
Mechanizm udostępniony na stronie www.Legimi.com/pl/postanawiacz umożliwia nie tylko złożenie czytelniczej deklaracji, ale jednocześnie pozwala na bieżąco śledzić realizację postanowień. Osoby regularnie zaglądające do swoich e-księgozbiorów będą co miesiąc nagradzane zniżkami w księgarni Legimi. Użytkownicy deklarujący częste czytanie mogą zaoszczędzić w ten sposób nawet 120 zł.
- Wiemy, że realizowanie postanowień noworocznych nie jest łatwe. Czytelnicy ebooków, którzy postanowią poświęcić na lekturę w aplikacjach Legimi choćby godzinę w miesiącu, zyskają dodatkową motywację i możliwość śledzenie stopnia realizacji swoich deklaracji. - mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. - Poza tym, czy można sobie wyobrazić milsze postanowienie, niż to dotyczące czytania książek? - dodaje.
W grudniu użytkownicy systemu Legimi czytali średnio 33 minuty dziennie, a wskaźnik ten w ostatnim tygodniu roku 2011 wzrósł do ponad 80 minut. Najczęściej po e-publikacje sięgają w niedzielne wieczory, między 20 a 23.
Oferta księgarni Legimi.com to ok. 5000 e-książek w siedmiu językach. Są wśród nich nowości wydawnicze i bestsellery, jak również liczący kilka tysięcy tytułów i dostępny bezpłatnie zbiór klasyki literatury. Poza książkami do dyspozycji czytelników pozostaje tygodnik Wprost oraz dziesiątki najciekawszych polskich blogów, dostępnych w formie darmowej subskrypcji. Użytkownicy mają do wyboru bezpłatne aplikacje do czytania dla systemów operacyjnych PC, iOS, Android, a także Windows Phone i Onyx Boox. Wszystkie aplikacje Legimi są zsynchronizowane i umożliwiają czytanie w chmurze, a od listopada ubiegłego roku każdy fragment publikacji można odsłuchać począwszy od momentu, w którym czytelnik zakończył czytanie.