Książkowe premiery tygodnia

Data: 2014-07-22 13:45:33 | Ten artykuł przeczytasz w 8 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Książkowe premiery tygodnia

Z lekkim opóźnieniem prezentujemy Wam najzupełniej subiektywny przegląd najciekawszych premier minionego już, trzeciego tygodnia lipca. Tym razem mamy zdecydowanie większe urozmaicenie i sporo premier, o których z pewnością będzie głośno. 

 

 

imperiumImperium

Graham Masterton, Wydawnictwo Albatros

 

Grahama Mastertona znamy wszyscy jako autora powieści grozy. Jak poradził sobie w gatunku powieści historycznej? 

 

Nastoletnia Lucy, wychowywana samotnie przez ledwo wiążącego koniec z końcem ojca, sklepikarza w małym miasteczku Oak City w stanie Kansas, marzy by wyrwać się w wielki świat balów, przyjęć i tańców, wyjść za mąż za lorda, księcia albo milionera i korzystać z uroków życia. Niespodziewanie staje się dziedziczką i jedyną właścicielką naftowego biznesu wuja Caspera, brata zmarłej matki Lucy - wyjątkowo podejrzanego typa, awanturnika, kombinatora i alkoholika. Obracanie się w kręgach wyższych sfer to teraz jej codzienność. Jako nuworyszka będzie jednak musiała zawalczyć o akceptację towarzystwa i stoczyć bitwę ze swoim sercem, które nie chce tak łatwo zrezygnować z pierwszej miłości.

 

 





























domDom na plaży

Sarah Jio, Wydawnictwo Między Słowami

 

Wznowienie powieści uwielbianej przez czytelniczki na całym świecie - także w Polsce. - Ta książka skrzy od emocji, ma bardzo równy poziom i przez cały czas akcja trzyma w napięciu, dostarcza  wrażeń. Dzieje się tak zarówno za sprawą atmosfery zagrożenia, większość z nas pamięta przecież, jak krwawe i brutalne były walki na Pacyfiku, jak również za sprawą świetnie i wyraziście skonstruowanych bohaterów. Nie ma tu ludzi miałkich, każdy ma swój charakter, cechy, które go wyróżniają, sprawiają, że zapada w pamięć - napisała nasza czytelniczka, Kasiek. A średnia ocena tej książki to 5.3 - bez wątpienia warto po nią sięgnąć. 

 

 





























skradzionaSkradziona

Clara Sanchez, Wydawnictwo Znak

 

Powieść inspirowana głośną aferą, która wstrząsnęła Hiszpanią. C najmniej 60 000 Hiszpanów zostało w dzieciństwie porwanych i sprzedanych zaraz po narodzinach. Ich matki były przekonane, że dzieci zmarły przy porodzie. Ponownie oddajemy głos naszej czytelniczce: 

Niewątpliwym atutem tej historii jest prawdziwość, świadomość, że nawet, jeśli ta historia jest fikcyjna, to coś podobnego miało miejsce. Ta świadomość przenika dreszczem i dodaje emocji powieści. Potrafi zadziałać na wyobraźnię, bo jeżeli tak postępują lekarze, którym w pewnych chwilach naszego życia powierzamy cały nasz los, to komu możemy zaufać? Wątek skradzionego dziecka zawsze wiąże się z dramatem matki, której je odebrano. Lęk, współczucie, potępienie - te emocje są obecne w książce Sanchez.

 

 





























demoDemokrator

Piotr Gociek, Wydawnictwo Warbook

 

Kolejne wznowienie w naszym zestawieniu, tym razem zwracające uwagę ze względu na swą wyjątkową aktualność. To bowiem satyra na współczesną Rosję.

 

Opowieść o przedziwnym Gorodopolis, imperium które wyposażone w niewyczerpane zasoby energii, niezwykłego przywódcę i całkowity brak skrupułów szykuje się do podbicia świata, a nawet wszechświata. Surrealistyczna, okrutnie śmieszna i przerażająco zabawna książka, w której znajdziecie echa Strugackich, Bułhakowa, Orwella, a nawet „Czarnoksiężnika z krainy Oz” i amerykańskich komiksów o superbohaterach - czytamy w nocie wydawcy.

 

 





























drugaDruga bitwa o Monte Cassino

Aleksandra Ziółkowska-Boehm, Wydawnictwo Iskry

 

Aleksandrę Ziółkowską-Boehm interesuje nie tylko przeszłość, lecz także to, jak rozmówcy patrzą na dzisiejszą Polskę oraz jakie są losy i poglądy ich potomków (synów, córek, wnuków). Dzięki osobistym kontaktom znakomitej pisarki dodatkową wartością książki są unikatowe zdjęcia archiwalne. Kim byli i są ci naznaczeni przez historię ludzie? Warto ich poznać. Ta książka to podróż w czasie i przestrzeni – piękna i pouczająca, nie pozbawiona jednak nuty goryczy - pisze w recenzji Beata Bednarz.  

 

 





























kotyNie lubię kotów

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Propozycja obowiązkowa dla stale rosnącego grona miłośników autorki. Sięgnijmy po notę wydawcy: 

Sześć postaci i sześć splecionych z sobą historii. Nikt nie jest tym, kim się wydaje. Katarzyna Zyskowska-Ignaciak wraz ze swoimi bohaterami, zagubionymi trzydziestokilkulatkami, przemierza współczesny świat pozorów.

 

 





























wieczneKości są wieczne

Kathy Reichs, Wydawnictwo Sonia Draga

 

Jedyna powieść kryminalna w naszym dzisiejszym zestawieniu do kolejna odsłona znanego cyklu - "Bones". Jeśli znacie telewizyjny serial pod tym właśnie tytułem, wiecie, czego się spodziewać: odrobiny poczucia humoru, frapującej zagadki kryminalnej, opisu pracy antropologa sądowego i nietuzinkowych bohaterów. Kathy Reichs trzyma poziom. 

 

 





























wyspaWyspa na prerii

Wojciech Cejrowski, Zysk i S-ka

 

- Oto stary, dobry Cejrowski. Wszystko co w nim najlepsze - twierdzi nasza czytelniczka, wdowa86. - W zasadzie mógłby pisać o niczym (o nicnierobieniu?) a i tak czytałoby się świetnie. Tym razem WC zabiera czytelnika do własnego domu na prerii. Poznajemy tajemnice zamkniętej społeczności, której zaufanie zdobywał przez rok. Zdobywanie takiego zaufania nie jest łatwiejsze od zakumplowania się z wodzem plemienia w dżungli. I tu, i tu mają broń i jadowite węże.

 

 





























REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje