Biblioteka Raczyńskich zaprasza na kolejną odsłonę cyklu wirtualnych spotkań – „Mól w sieci 2”. W najnowszym spotkaniu udział weźmie Robert Makłowicz.
Czy internet zabija czytanie? Cykl Biblioteki Raczyńskich „Mól w sieci” zadaje kłam temu stwierdzeniu, pokazując, że twórcy internetowi nie tylko nie muszą odciągać od książek, ale mogą nawet do nich…przyciągać. Dotyczy to zwłaszcza młodego pokolenia. Coraz częściej można zauważyć, że popularność w sieci idzie w parze z bestsellerami wydawniczymi. Twórcy internetowi chętnie sięgają po „analogową” formę publikowania treści, dzięki czemu ich odbiorcy odkrywają tradycyjne książki. Wirtualny i księgarski świat przenikają się wzajemnie, a wiele książkowych „moli” chętnie buszuje po „sieci” właśnie w poszukiwaniu książkowych nowinek.
W ramach cyklu „Mól w sieci”, Biblioteka Raczyńskich zaprasza na wirtualne spotkania z autorami blogów, vlogów i podcastów, którzy w swoim portfolio mają również ciekawe i wartościowe książki.
– Różnorodność vlogo- i blogosfery przekłada się też na bogactwo tematyki książek – zauważa Artur Bądkowski z działu promocji Biblioteki Raczyńskich, który jest pomysłodawcą cyklu i jego prowadzącym. – Dotychczas gościliśmy m.in. dziennikarza Dariusza Rosiaka, himalaistę Rafała Fronię, autora kryminałów Michała Larka, ekipę Urbex History, która „wchodzi tam, gdzie nie wolno” oraz Katarzynę Czajkę-Kominiarczuk, autorkę bloga „Zwierz popkulturalny” oraz książek: Dwóch panów z branży, Oskary. Sekrety największej nagrody filmowej, Zwierzenia popkulturalne i najnowszej: Seriale. Do następnego odcinka.
Po wakacjach zapraszamy na rozmowę z Robertem Makłowiczem – dziennikarzem, autorem książek oraz programów o szeroko rozumianej tematyce kulinarnej i podróżach. Dla Roberta Makłowicza kuchnia jest elementem kultury miejsca, które odwiedza i niewyczerpanym źródłem anegdot. Spotkanie będzie zatem okazją do podsumowania letnich podróży z dobrą kuchnią i książką (nie tylko kucharską) w tle.
Spotkanie będzie transmitowane na żywo na bibliotecznym Facebooku, zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach. Ważnym elementem cyklu jest otwartość na pytania od widzów i czytelników, którzy mogą zabierać głos w komentarzach. Szczegóły dotyczące wydarzeń dostępne są na stronie www.bracz.edu.pl. Spotkanie odbędzie się 09.09.21 o godz. 18:00.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.