Adam Kay w Polsce! Spotkaj się z autorem bestsellera „Będzie bolało” w Warszawie i w Krakowie!

Data: 2024-10-17 13:42:55 | aktualizacja: 2024-10-17 14:12:01 | artykuł sponsorowany | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

W piątek, 25 października Adam Kay wystąpi przed warszawską publicznością ze swoim stand-upem, a w kolejnym dniu, w sobotę 26 października będzie gościem Krakowskich Targów Książki, gdzie będzie promował swoje dwie nowe książki.

Adam Kay w Polsce - zaproszenie na spotkania autorskie

Tej jesieni szykują się premiery aż dwóch książek byłego lekarza, pisarza, komika i stand-upera: Megawystrzałowych wynalazków (23.10) oraz pierwszej powieść dla dzieci Dextera Proctera. Jak stwierdza sam autor, są to dwie najlepsze książki, jakie wydał w tym roku.

Swoją wizytę w Polsce Adam zaczyna od Warszawy.  W piątek 25 października, o godz. 19.00 wystąpi w Terminalu Kultury Gocław. Bilety na występ można jeszcze zakupić w serwisie kupbilecik.pl. Podczas występu będzie okazja do nabycia nowości książkowych i  zdobycia autografu. Dzień później Adam wybiera się do Krakowa, gdzie weźmie udział w targach książki. W sobotę o 13:00 wystąpi na scenie głównej w hali Wisła. Spotkanie poprowadzi Piotr Mąka, znany jak the.booking. Na targach będzie można przedpremierowo nabyć obie książki Kaya i zdobyć jego autograf podczas podpisywania od godz. 14.00 w strefie autora w namiocie targowym.

Adama Kaya nikomu przedstawiać nie trzeba! Dorosłym czytelnikom znany jest z takich bestselerów jak To będzie bolało czy Nielekarz, a dzieciaki oszalały na punkcie jego Bardzo niesamowitej medycyny, Twojej anatomii oraz Mocarnych mózgów, i bardzo słusznie! Kay w lekki i rozbrajająco zabawny sposób wykorzystuje swoją wiedzę medyczną, doświadczenie w pracy lekarza oraz zacięcie komediowe, aby pisać książki praktycznie nieodkładalne! Zwłaszcza kiedy treści towarzyszą rewelacyjne ilustracje Henry’ego Pakera!

W Megawystrzałowych wynalazkach Kay zawarł historię wszystkiego, co kiedykolwiek zostało wynalezione. Totalnie wszystkiego. Każdej rzeczy. Serio! I jeszcze 48 762 851 208 innych faktów! No tak mniej więcej. O! Dowiecie się na przykład, że pewna firma wymyśliła włosy w sprayu! Albo jak skończyła się prawie prawdziwa wojna między Nikolą Teslą a Tomasem Edisonem, w wyniku której w naszych kablach płynie prąd! Albo co się stanie, kiedy kosmonauta ubrany w swój superczaderski i MEGASZCZELNY skafander znajdzie się tryliony kilometrów od najbliższej toalety, baaardzo zachce mu się siku i na dodatek okaże się, że ziemska grawitacja nie działa tak daleko od domu. Istnieje realna szansa, że ta książka rozbawi Was bardziej niż koperkowy piesek rozbawił Roberta Makłowicza, a przy tym wypełnicie wolne miejsca w swoich głowach najróżniejszymi faktami i ciekawostkami! Zaczynając od zadziwiających, poprzez obrzydliwe (a czasem i zadziwiająco obrzydliwe), aż po te całkiem niebezpieczne, czyli z kategorii TEGO-ABSOLUTNIE-NIGDY-PRZENIGDY-NIE-RÓB-W-DOMU-ANI-W-OGÓLE-NIGDZIE-INDZIEJ!

Dexter Procter to natomiast opowieść o absolutnie wyjątkowym dziesięciolatku pracującym w szpitalu w Lilydale i mimo absurdalnie młodego wieku posiadającym już swojego osobistego arcywroga!

Od najmłodszych lat było jasne, że Dexter Procter jest inny. Zaczął mówić w wieku czterech sekund. Gdy miał cztery lata, zdał aż 86 egzaminów maturalnych, a jako pięciolatek wstąpił na uniwersytet, by kształcić się w szlachetnym zawodzie lekarza. W wieku dziesięciu lat pracuje już jako pediatra w szpitalu w Lilydale i to właśnie tam spotyka swego największego wroga – doktora Drake’a. Mimo ogromu wiedzy i obłędnej ścieżki kariery Dexter musi mierzyć się z takimi samymi problemami jak każde inne dziecko w jego wieku. Plus kilkoma dodatkowymi, wynikającymi z posiadania pracy. I arcywroga. Dexter mimo wsparcia kochającej rodziny i najlepszych na świecie przyjaciół czuje się wyobcowany. A na domiar złego wśród nauczycieli jego starej szkoły wybuchła istna epidemia biegunki! Czy Dexterowi uda się uporać z tą paskudną plagą i odnaleźć swoje miejsce? (Psst! Spokojnie, da sobie radę!)

Na tym zabawa się nie kończy!

Adam Kay postanowił przylecieć do Polski, by promować swoje najnowsze książki, ale również, żeby dać JEDNO, WYJĄTKOWE show!

Już 25 października o 19:00 w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie będziecie mieli okazję zobaczyć STAND-UP w wykonaniu byłego lekarza z pierwszej linii frontu w brytyjskiej służbie zdrowia! W THIS IS GOING TO HURT usłyszycie absurdalnie zabawne, pełne wersje często wręcz niewiarygodnych historii zawartych w To będzie bolało oraz Nielekarzu, które podczas swojej medycznej praktyki autor skrzętnie notował.

Przygotujcie się na show, które rozbawi was do łez, ale uważajcie! Może pozostawić blizny!

Występ odbędzie się w języku angielskim!

PS Nie zapomnijcie przynieść ze sobą własnych egzemplarzy książek Kaya!

Po występie będziecie mogli zamienić kilka słów z autorem, poprosić o autograf czy zrobić sobie z nim zdjęcie!

Bilety na wydarzenie znajdziecie tutaj: https://bkb.pl/139117-e5407

Ale to wciąż nie wszystko!

Adam Kay będzie naszym gościem podczas Krakowskich Targów Książki!

Już 26 października od 14:00 do 17:30 znajdziecie go w Strefie Autora Hali Namiotowej, gdzie będziecie mogli zdobyć jego autograf!

Dodatkowo na stanowisku wydawnictwa Insignis Media PRZEDPREMIEROWO kupicie jego dwa najnowsze tytuły dla młodych czytelników: Megawystrzałowe wynalazki oraz Dextera Proctera, a także jego pozostałe książki w fantastycznych targowych cenach! Takiej okazji nie możecie przegapić! Zgarnijcie najgorętsze premiery i podpis Autora!

Do zobaczenia!

Tagi: literatura,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza
Adam Kay2
Okładka książki - Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;
Jak (nie) zostać królową
Niewolnica elfów
Justyna Komuda
Niewolnica elfów
Lucek
Iwonna Buczkowska ;
Lucek
Mykoła
Michał Gołkowski ;
Mykoła
Jak ograłem PRL. Z gitarą
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Z gitarą
Faza kokonu
Joanna Gajewczyk ;
Faza kokonu
Bapu, opowieść o dobrym maharadży
Monika Kowaleczko-Szumowska
Bapu, opowieść o dobrym maharadży
Pokaż wszystkie recenzje