14 I: Spotkanie wokół "Koloru i blasku"

Data: 2016-01-05 11:50:55 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - 14 I: Spotkanie wokół

Dyrekcja Muzeum Narodowego w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie promujące książkę Bożeny Kostuch Kolor i blask. Ceramika architektoniczna oraz mozaiki w Krakowie i Małopolsce po 1945 roku

 

Spotkanie odbędzie się 14 stycznia 2016 roku o godz. 12:30 w Kinie Kijów.Centrum przy al. Zygmunta Krasińskiego 34 w Krakowie. 

 

W monografii Kolor i blask przedstawione zostały mozaiki i dekoracje znajdujące się w 32 miejscowościach Małopolski, wykonane w latach 1950-1993 z ceramiki, a także ze szkła oraz materiałów eksperymentalnych. 

 

Składające się z kilku części opracowanie ma walory przewodnika po opisywanych miejscach i ich historii, albumu ukazującego dekoracyjne walory mozaik i ceramiki oraz stanowiącego ich dokumentację, jest zarazem publikacją naukową, systematyzującą i poszerzającą wiedzę na temat powojennej plastyki w architekturze naszego regionu. 

 

Pomyślane jest także jako głos w dyskusji na temat roli i wartości tego typu kompozycji oraz konieczności ich ochrony. Książka jest więc adresowana do szerokiego grona odbiorców. Z pewnością zainteresuje nie tylko osoby zajmujące się historią sztuki i architektury oraz służby konserwatorskie, lecz także mieszkańców poszczególnych miejscowości, lokalne władze i turystów, oraz coraz liczniejszych miłośników ceramiki i mozaik.  

 

Wydawcą książki jest Muzeum Narodowe w Krakowie. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy