reklama

Zywe trupy - t. I i II. Audiobook

Słuchowisko "Żywe Trupy" pierwsza na świecie adaptacja dźwiękowa kultowego komiksu.

To trzymająca w napięciu historia Ricka, wzorowego policjanta z małego miasteczka, który postrzelony podczas pościgu za zbiegami budzi się ze śpiączki w opustoszałym szpitalu. Staje przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie opanowanym przez krwiożercze zombie musi odnaleźć żonę i syna. Ale najpierw - musi przeżyć. Na podstawie komiksu powstał bijący rekordy popularności serial telewizyjny pod tym samym tytułem. Adaptacja audio komiksu, to niezwykle trudne zadanie, którego podjęli się twórcy superprodukcji Gra o Tron - studio Sound Tropez. W przedsięwzięciu udział wzięli m.in. Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Jacek Rozenek i Szymon Bobrowski. Znakomita obsada, wciągająca fabuła, świetna muzyka i spektakularne efekty specjalne to gwarancja doskonałej rozrywki.

Informacje dodatkowe o Zywe trupy - t. I i II. Audiobook:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy

Zywe trupy - t. I i II. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
Przyznam, że z rezerwą podchodziłam do tego audiobooka. I nie posłuchałabym, gdyby nie halloweenowa promocja w Publio.pl za 0 zł. ;) Okazało się, że historia o świecie, w którym panują zombiaki, nie musi być irytująca i sztampowa. Chociaż fabuła coś zanadto przypominała mi Dzień tryfidów, z niezbędnymi różnicami, zamianą tryfidów na zombie itp., ale słuchało się to doskonale. Zwłaszcza że tematyka jest poważna, bo najistotniejsze jest radzenie sobie ludzi w obliczu katastrofy, akty odwagi i poświęcenia, zaradność, wytrwałość, przydatne umiejętności. Do tego świetna obsada lektorska, m.in. mój ulubiony Roch Siemianowski, bardzo dobrze dobrane efekty dźwiękowe, potęgująca nastrój muzyka - wystarczy, żeby zagubić się w tym świecie po bliżej nieznanej apokalipsie.
Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2013-05-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Audiobook na podstawie komiksu opowiadający historię Ricka policjanta, który po miesiącu budzi się ze śpiączki w zupełnie innym świecie. Opuszczone przez ludzi budynki i ulice opanowały zombie, rzucający się na każdego napotkanego żywego człowieka. Rick musi nie tylko przeżyć, ale także odnaleźć żonę i syna, co w opustoszałym świecie nie jest takie łatwe. "Żywe trupy" to pierwszy komiks w wersji audio, o którym słyszałam i pierwszy tak przyciągający uwagę audiobook. Mimo treści bez wielkiego polotu, z wieloma niedogranymi scenami i brakiem logiki w kilku punktach (co raczej nie dziwi w przypadku takiej tematyki), audiobook zrobił na mnie ogromne wrażenie. Każdy bohater dostał inny głos, dodatkową zaletą są dźwięki w tle- słychać kroki, strzały, pomruki, a nawet śpiew ptaków! Super. Jedyne, co nieco mi przeszkadzało to fakt, że momentami efekty dźwiękowe i muzyka były zbyt głośne w porównaniu do słów, czasem wręcz je zagłuszały. Poza tym technicznie bardzo wysoki poziom, który sprawia, że słuchanie staje się przyjemnością. Wracając do treści- motyw zombie, stary jak świat, raczej nie porywa. Główny bohater ot tak budzi się w świecie zombie i ani on ani ludzie, którzy od początku byli świadkami apokalipsy nie wiedzą co tak naprawdę się stało. Jedno dobre, że autor oszczędził nam szczęśliwego zakończenia w amerykańskim stylu, a bohaterowie są pełnokrwiści. Łatwo zidentyfikować każdą postać, nie tylko dzięki temu, że głosu każdemu z nich udzielił inny lektor, ale też dzięki charakterystycznym cechom każdego z nich. Zdecydowanie polecam fanom gatunku.
Avatar użytkownika - edith
edith