reklama

Życie samotnego rodzica. 50 praktycznych rad

Rodzicu, nie jesteś sam!

Ciesz się swoim dzieckiem Nie daj się przeciwnościom Wychowaj szczęśliwego człowieka Zmień swoje życie na dobre

Wychowanie dziecka to wyzwanie, z którym wielu rodziców zmaga się w pocie czoła, nierzadko intensywnie korzystając z pomocy dziadków oraz innych bliższych i dalszych krewnych. Dla samotnego rodzica to zadanie jeszcze trudniejsze. Jak sprostać oczekiwaniom potomka? Jak stworzyć szczęśliwy dom? I najważniejsze -- jak odegrać role zarazem mamy i taty, pozostając ciągle sobą? Każdy rodzic ma swoje własne, sprawdzone sposoby. Watro jednak upewnić się, że nie przegapiliśmy czegoś ważnego i naszemu dziecku nic nie zabraknie do szczęścia.

Takie pytania leżą u podstaw tej książki. Jej autor jest jednocześnie psychologiem i rodzicem, doskonale więc zdaje sobie sprawę z możliwości, ograniczeń, lęków i frustracji towarzyszących wszystkim osobom samotnie wychowującym dzieci. Poznaj zatem wypróbowane i skuteczne metody stawania się rodzicem wspaniałym dzięki:

efektywnej organizacji wspólnych zajęć, obowiązków i zabawy; umiejętności rozmowy z dzieckiem i wysłuchiwania go; sięganiu po wsparcie innych członków rodziny; kultywowaniu rodzinnych tradycji; znalezieniu czasu na zatroszczenie się o siebie; trzymaniu się zasad i pozostaniu elastycznym.

Bez względu na to, z jakich osób składa się Wasza rodzina,
możecie stworzyć zgrany zespół!

"Jednakowo ważne jest wychowanie dzieci, jak i rodziców." Carl Gustav Jung

Informacje dodatkowe o Życie samotnego rodzica. 50 praktycznych rad: