Życie na wsi

Ocena: 4 (1 głosów)
Młoda, inteligentna prawniczka postanawia porzucić swoje poukładane londyńskie życie i zniknąć. Pisze listy pożegnalne do świeżo upieczonego męża i rodziców i wsiada do pociągu, który wiezie ją na angielską prowincję pełną wyzwań. Stella podejmuje pracę jako osoba towarzysząca niepełnosprawnego chłopca. Bez prawa jazdy, doświadczenia i wyobrażeń na temat życia na wsi co chwila potyka się o własne stereotypy i zmuszona jest walczyć o… przetrwanie. Inteligentna, przewrotna i zabawna opowieść o zwariowanej charakternej osóbce ze znakomitą galerią pełnokrwistych postaci w tle.

Informacje dodatkowe o Życie na wsi:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2014-06-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7536-798-0
Liczba stron: 416

więcej

Kup książkę Życie na wsi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Życie na wsi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2014-11-30, Ocena: 4, Chcę przeczytać, Humor przede wszystkim,

Niech Was nie zwiedzie niepozorny tytuł powieści przywodzący na myśl niemal idealne, sielankowe życie. Powieść Rachel Cusk to ironiczny, chwilami groteskowy obraz angielskiej wsi, której daleko do przyjętych stereotypów. Ale od początku… 

Młoda, niespełna trzydziestoletnia Stella porzuca swoje  dotychczasowe życie w Londynie, poślubionego niedawno męża, karierę w kancelarii prawniczej i zostawiwszy rodzinie dość enigmatyczne liściki wyjeżdża na angielską prowincję do miejscowości Hilltop, aby tutaj podjąć się opieki nad niepełnosprawnym fizycznie 17-letnim chłopcem.

Co ją skłoniło do podjęcia tak radykalnych decyzji?

Rodzina Maddenów to dość specyficzni ludzie, a ich życie nie jest tak proste i zwyczajne, jakby się mogło na pozór wydawać. Każdy z bohaterów nosi w sobie pewną tajemnicę i charakterystyczne cechy charakteru, odróżniające go od pozostałych. Ku naszemu zaskoczeniu najbardziej normalnym z całej tej garstki oryginałów wydaje się być właśnie niepełnosprawny Martin. Każdy dzień spędzony na Franchise Farm nie jest wolny od niespodzianek i nieprzewidzianych wydarzeń. Stelli dość trudno dopasować się do takiego dziwacznego stylu życia swoich pracodawców i często wiąże się to z prawdziwą walką o przetrwanie. A ponieważ nasza bohaterka ma także swoje sekrety oraz dość zwariowany charakter to pobyt u Maddenów rysuje się ciekawie i niepospolicie.

Rachel Cusk stworzyła inteligentną i przewrotną powieść posługując się dobrze skonstruowanymi sylwetkami bohaterów o demonicznych cechach. To prawdziwe oryginały, zaskakujące i nieprzewidywalne osoby, których zachowanie chwilami wzbudza lęk. Nawet samo nazwisko rodziny – „Madden” jest aluzją i  można je tłumaczyć jako „szalony”. Atmosfera niepewności i niepokoju towarzyszy lekturze do ostatniej strony. Czarny humor, nieporozumienia urastające do rangi prawdziwych tragedii, liczne aluzje i wszechobecna  ironia – to wszystko znajdziecie w tej niebanalnej i, mimo wszystko, zabawnej opowieści. Polecam szczególnie tym czytelnikom, którzy oczekują od literatury więcej, niż tylko ciekawych historii.

Link do opinii
Inne książki autora
Ostatnia wieczerza
Rachel Cusk0
Okładka ksiązki - Ostatnia wieczerza

Czasem trzeba wyruszyć w podróż, żeby coś odnaleźć – najpiękniejsze zakątki Toscanii, bogactwo włoskiej kultury i… samą siebie Włoska...

Po. O małżeństwie i rozstaniu
Rachel Cusk0
Okładka ksiązki - Po. O małżeństwie i rozstaniu

Po nie jest kolejnym podręcznikiem z cyklu „jak żyć”. To wyjątkowo szczera opowieść kobiety, która po rozstaniu z mężem wnikliwie przygląda...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy