Życie bez lata

Pełna miłości powieść o domu kobiet, w którym spełniają się marzenia. Przejmująca opowieść o podnoszeniu się z rozpaczy i uzdrawiającej sile miłości. Była dla niej Latem, była dla niej wszystkim. Zginęła pod kołami rozpędzonego samochodu. Kierowca zbiegł... Tessa nie chce żyć bez córki, ale chce znaleźć sprawcę, którego policja przestała szukać. Bez nadziei idzie do psychoterapeutki. Z natury spontaniczna i żywiołowa Bessa nie ufa rzeczowej i zimnej Celii. Pacjentka i terapeutka. Dwie obce sobie kobiety połączone dramatem. Dwie cierpiące istoty, w których wspólne spotkania wyzwalają ozdrowieńcze emocje. Dwie historie spisywane w dwóch dziennikach zaczynają się splatać, znajdując wspólny szokujący finał.

Informacje dodatkowe o Życie bez lata:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2009-06-16

Kup książkę Życie bez lata

Życie bez lata - opinie o książce

Połączyła je tragiczna śmierć dziecka. Jedna - matka, druga - terapeutka. Nie wiedziały, że połączy je tyle wspólnych doświadczeń, emocji... A prawda? Wzmocni ich relację czy spowoduje, iż ich drogi rozejdą się? Jak ich partnerzy odnajdą się w tym trudnym dla obu rodzin okresie?
Czytając książkę, można dojść do wniosku, że szczęście to coś kruchego i szybko przemijającego. A życie po śmierci bliskiej osoby, a tym bardziej dziecka nie będzie już takie samo, a powrót do normalności będzie bardzo długą drogą, ale dzięki pomocy najbliższych ta droga będzie łatwiejsza do pokonania. Książkę czyta się fantastycznie, z zapartym tchem przewraca się kolejną jej stronę. Do samego końca powieści nie wiadomo, kto był sprawcą wypadku, co jeszcze bardziej robi książkę ciekawszą. PS. Czytając, pudełko z chusteczkami obowiązkowo musi być w zasięgu ręki !!
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2013-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Książka napisana w stylu Joudi Picoult. Zaskakująca. Poruszająca. Wątki, które - wydawałoby się - nie mają ze sobą nic wspólnego. Matka, której dziecko ginie pod kołami samochodu. Terapeutka, do której uczęszcza załamana matka. Dwie różne rodziny. Dwie różne historie. A jednak, tak wiele je łączy.
Avatar użytkownika - KKS
KKS