Zwyczajne pakistańskie życie. Zapiski z Karaczi

To książka o moim życiu w Karaczi - największym mieście Pakistanu. Nie ma w niej wielkich wydarzeń, orientalnych dramatów, wstrząsających historii z kałasznikowem w roli głównej. To garść wrażeń z kilku lat, gdy ślubne błyszczące ciuchy zawisły w szafie, a henna na rękach wyblakła. Moja decyzja już nie jest tematem rozmów dla rodzin i znajomych. Z egzotycznych rekwizytów najczęściej używam dupatty i wałka do roti, choć broń palna, z którą Pakistan często się kojarzy, to ważny kontekst życia wszystkich karacziwali - mieszkańców Karaczi. Piszę więc o codzienności: co jemy, jak się ubieramy, jak wygląda dom i jak się w nim żyje. Jakie jest nasze podwórko i ulica, jak doświadczam miasta i jego wspaniałych okolic - prowincji Sindh. Gdzie się leczymy, kogo spotykam, czego się boję i co mnie urzekło. Jak świętują muzułmanie i jak z większości stałam się mniejszością. Wszystko, co mnie otacza, było na początku tak dziwne, obce i różne od tego, w czym wyrosłam, że byłam pewna, że tu nie da się żyć.

Informacje dodatkowe o Zwyczajne pakistańskie życie. Zapiski z Karaczi:

Zwyczajne pakistańskie życie. Zapiski z Karaczi - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookworm
bookworm
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Książka świetna,wiele informacji z pierwszej ręki o świecie, który nie jest tak dostępny. Dla wielbicieli tego skrawka świata pozycja niezbędna! Moja ocena nie jest najwyższa tylko dlatego,że jak dla mnie za wiele szczegółów.Po pewnym czasie trochę nużąca,szczególnie dla osób,które nie są w stanie aż tyle zapamiętać. Aczkolwiek pozycja warta polecenia!
Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2015, Biografie, Mam,
Ocena to 5 z 5 powodów: 1. Autorka chce na siłę nauczyć mnie poprawnej wymowy słowa szalwar kamiz 2. Karci moją niecierpliwość i wyjaśnia kilka rozdziałów dalej nieznane słowa 3. Przenosi do swojego dusznego, kolorowego mieszkania, odsuwa pardę, częstuje kalorycznymi, ciężkimi potrawami i każe kłaść się na łóżku 4. Ocenia, wyraża swoją opinię, dyskutuje 5. Jest ciekawska, nadgorliwa, a dzięki temu wie więcej i więcej przekazać mi może :)
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
poruszające piękne prawdziwe
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, polskie czytanie,
Joanna kusy pokochała Pakistańczyka. Wyjechała z nim do Karaczi. Zamieszkała z jego liczną rodziną. Nie porzuciła chrześcijaństwa, ale zaakceptowała wiarę swojego męża. Żyje pośród brudu, robactwa, ubiera się jak tamtejsze kobiety, nie może wyjść z domu sama, całe dnie spędza za okratowanymi oknami, mimo gorąca brakuje jej słońca, nie może prowadzić samochodu, nie może gotować polskich potraw, bo nikt ich nie zje, w jej domu rządzi teściowa, wokół panują obezwładniająca wilgoć i porażający upał. To tylko maleńka część tego, czego ja nie byłabym w stanie zaakceptować w moim życiu. Joanna Kusy opisuje bez nadęcia i krytyki codzienne życie, które zaaprobowała i pokochała. Niesamowite.
Avatar użytkownika - Ziaja
Ziaja
Przeczytane:2015-08-31, Ocena: 6, Przeczytałem,
jestem bardzo ciekawa tej książki. musi być bardzo ciekawa:) spojrzenie Polki na muzułmański świat może być bardzo interesujące. kupię na pewno!
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789