Zwierzęta. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

,,Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami" to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W tej części pojawia się słownictwo związane ze światem zwierząt - w sumie ponad 200 słówek! Czytelnicy odwiedzą dom pewnego podróżnika, las, dżunglę, sawannę, zanurkują w morzu, a nawet dotrą do krainy całej pokrytej śniegiem. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa.

Książka idealna dla miłośników zwierząt!

Agnieszka Żelewska - ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. ,,Polscy Ilustratorzy" we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2000 za ilustracje do książki ,,Marcel Szpak dziwi się światu" Joanny Pollakówny; wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki ,,Sznurkowa historia" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2002 za ilustracje do książki ,,Bajki o rzeczach i nie rzeczach" Zofii Beszczyńskiej; wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003 w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. ,,Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?", wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Polskie Książki 2021 za ,,W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami".

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Zwierzęta. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-08-14

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Książeczki obrazkowe dla dzieci Publikacje tematyczne dla dzieci i młodzieży Dzieci od narodzin do ok. 3 lat Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Zwierzęta. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

Zwierzęta. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami - opinie o książce

Avatar użytkownika - baska
baska
Przeczytane:2024-08-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ta niezwykła encyklopedia to fantastyczna publikacja, która pomaga wspierać rozwój dziecka przez zabawę. Sama książeczka składa się z sześciu tablic, na których znajdują się zwierzęta oraz różne inne słówka ( wymieszane rzeczowniki i przymiotniki). Tak więc mamy Dom, Las, Morze Dżunglę, Sawannę i Arktykę a na nich cała masę ślicznych ilustracji z opisami :) oczywiście są też OKIENKA !
To była frajda dla moich dzieci kiedy kolejno otwierały okienka. Wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym lubią manipulować przedmiotami, a dzięki tym okienkom pobudzana jest też ich wrodzona ciekawość poznawcza świata. Tak więc okienka totalnie nas oczarowały.

Sówek znajdziemy około 200, a samych ,,skrytek" około 50. Oprócz wspólnego czytania nazw, wymyśliłyśmy odnajdywanie rzeczy po opisie ( dzięki takim zabawom możemy w łatwy sposób wspierać percepcję wzrokowo-słuchową). Pytania można zadawać zarówno po polsku jaki po angielsku, po jakimś czasie wymiana i to dziecko pyta rodzica :) Gwarantuje, że miło spędzicie czas a słówka same wejdą w pamięć młodego lingwisty :)
Książkę otrzymałam w ramach współpracy barterowej.

W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami
Agnieszka Żelewska0
Okładka ksiązki - W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?
Agnieszka Żelewska0
Okładka ksiązki - Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?

Pięknie ilustrowana przez Agnieszkę Żelewską kartonikowa książeczka dla najmłodszych dzieci. Książeczka zawiera tekst znanej powszechnie i śpiewanej...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung