reklama

Zwiastunka

Z pewnością można stwierdzić, że takiej powieści na polskim rynku jeszcze nie było. ,,Zwiastunka" to unikalne połączenie dystopii i goth punku, przyprawiona mrocznym klimatem brutalnej rzeczywistości głównych bohaterów. W historiach bohaterów swoje odbicie ujrzą nie tylko nastolatki, ale też młodzi dorośli, pamiętający czasy pierwszych Woodstocków, punkowych koncertów, przesiadywania na warszawskiej Patelni czy mody na emo.

Wielkim plusem tekstu jest przejmująca historia głównej bohaterki, Oli i świetne nakreślenie targających nią emocji - czytelnik nie potrafi nie współczuć dziewczynie, mimo jej buntowniczej, lekko pretensjonalnej i egzaltowanej postawy wobec świata. Zmagania Oli z bezdomnością, przemocą i brakiem zaufania napełniają czytelnika ogromem empatii - do bohaterki, do świata, do swojego młodszego ,,ja".

,,Zwiastunka" to nie tylko porywająca historia o super mocach i przezwyciężaniu problemów. To też świetny punkt wyjścia do rozmowy o problemach młodzieży zmagającej się z bezdomnością czy przemocą.

Informacje dodatkowe o Zwiastunka:

Wydawnictwo: K2A