reklama

Zuchwała księga świętych. O odważnych kobietach, które pokazały mi jak żyć

Kobiety z kart tej książki nie przypominają świętych z klasycznych żywotów – żadnego wzroku patrzącego tylko w niebo. To postacie z krwi i kości, czasem wybuchowe, figlarne, z ciętym językiem, pełne determinacji. A jednak święte! I nam – tak jak autorce – zdolne pomóc w drodze do świętości.

Nowoczesny i bezpretensjonalny styl opowiadania autorki daje wgląd w jej własną duszę tym wszystkim kobietom, które tak jak ona pragną czegoś więcej. Johnson obala mity i nasze kulawe wyobrażenia na temat wizerunku i życia tych świętych kobiet. Ich pobożność i głęboka relacja z Bogiem nie mają nic wspólnego z nudą i ciszą. Autorka oddaje w nasze ręce hagiografię na miarę XXI wieku – święte wzorce kobiecości, których brakowało jej w młodości.

Ta książka przypomina o tym, że w naszym powołaniu do świętości nie jesteśmy sami. Towarzyszą nam święci, którzy są wśród nas i w niebie. To od nas zależy, którzy z nich zainspirują nas do naśladowania i dojrzewania w cnotach.

Informacje dodatkowe o Zuchwała księga świętych. O odważnych kobietach, które pokazały mi jak żyć:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 987-83-7906-309-3
Tytuł oryginału: My Badass Book of Saints: Courageous Women Who Showed Me How to Live
Tłumaczenie: Renata Towlson

Kup książkę Zuchwała księga świętych. O odważnych kobietach, które pokazały mi jak żyć

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski