Zrozumieć transformację energetyczną to książka adresowana nie tylko do specjalistów - choć wielu z nich jej lektura też by się przydała - ale także do zwykłych ludzi. To, jak podejść do budowania systemu energetycznego przyszłości bez paliw kopalnych i emisji zanieczyszczeń, jest sprawą wykraczającą poza wąskie grono ekspertów i polityków. Musimy wreszcie zrozumieć podstawy, bez tego masakryczna ilość mitów i przekłamań powoduje, że wykłócamy się, buksujemy w miejscu i niejednokrotnie pakujemy w ślepe uliczki. W książce jest sporo wiedzologii, a nawet - o zgrozo! - liczb i matematyki, ale na szczęście ograniczają się one do czterech podstawowych działań. Potrzebujemy tych konkretów w dyskusji, bez nich sprowadzałby się ona do machania rękami i przerzucania ogólnikami, że czegoś jest ,,wystarczająco dużo" lub ,,zbyt mało" albo że ,,można" lub ,,nie da się". Wierzę, że dotarcie z książką do takich osób jak Ty - myślących systemowo i opiniotwórczych - dołoży cegiełkę do wejścia Polski na drogę do bezpiecznej przyszłości, innowacyjnej gospodarki i wzrostu jakości naszego życia.

Kryzys energetyczny, gospodarczy i militarny w Europie zagrożonej przez reżim Władimira Putina to argument za a nie - Broń Boże! - przeciwko transformacji energetycznej. Jej potencjał oraz wyzwania należy tłumaczyć językiem prostym i atrakcyjnym, a mało kto robi to lepiej niż Marcin Popkiewicz. Polecam!

Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl

Zrozumieć transformację energetyczną powinna trafić do kanonu lektur obowiązkowych polityków, samorządowców i urzędników administracji publicznej - tych wszystkich, którzy kształtują politykę energetyczną kraju, województwa czy pojedynczej gminy. W swojej najnowszej książce Marcin Popkiewicz w inspirujący sposób prowadzi nas przez możliwe scenariusze transformacji energetycznej - transformacji, która jest konieczna, żeby sprostać globalnym wyzwaniom klimatycznym, rozwiązać problem fatalnej jakości powietrza w naszym kraju i uniezależnić nas od spalania paliw kopalnych.

Andrzej Guła, współzałożyciel i lider Polskiego Alarmu Smogowego

Informacje dodatkowe o Zrozumieć transformację energetyczną. Od depresji do wizji albo jak wykopywać się z dziury, w której jesteśmy:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2023-05-24
Kategoria: Inne

Tagi: Nauki o ziemi geografia Środowisko naturalne

Kup książkę Zrozumieć transformację energetyczną. Od depresji do wizji albo jak wykopywać się z dziury, w której jesteśmy

Marcin Popkiewicz0
Okładka ksiązki - Zrozumieć transformację energetyczną. Od depresji do wizji albo jak wykopywać się z dziury, w której jesteśmy

Rewolucja energetyczna. Ale po co?
Marcin Popkiewicz0
Okładka ksiązki - Rewolucja energetyczna. Ale po co?

Książki o systemie energetycznym, zasobach i środowisku w większości dzielą się na dwie kategorie: tak fachowe i trudne, że nikt poza jajogłowymi ekspertami...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung