Zrozumieć demokrację i obywatelskość.

Poznanie starożytnych społeczeństw, greckiego i rzymskiego, pozwala zrozumieć współczesną demokrację i kształtowanie wspólnoty obywatelskiej. Autorzy publikacji znakomicie łączą prostotę wykładu z profesjonalną wiedzą przedstawioną w ciekawej formie platońskiego dialogu. Wybitni znawcy dziejów kultury udzielają krótkich, jasnych, a jednocześnie wyczerpujących odpowiedzi na postawione im pytania, dzięki czemu prezentują wiedzę w sposób skondensowany i uporządkowany oraz wyjaśniają i uzasadniają przykładami omawiane kwestie. Książka zawiera również odniesienia do współczesnej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego ? głównych filarów naszej cywilizacji i procesów integracyjnych we Wspólnej Europie.Czworo wybitnych znawców tematu prezentuje następujące zagadnienia:Pierre Vidal-Naquet wprowadza nas w funkcjonowanie demokracji ateńskiej oraz ukazuje związki starożytnego społeczeństwa greckiego ze współczesnymi społeczeństwami;Jean-Pierre Vernant przedstawia i analizuje związki między mitologią grecką, teatrem, systemem edukacyjnym a wspólnotą obywatelską i demokracją;Jean-Paul Brisson wyjaśnia osobliwości rzymskiego obywatelstwa, które sprzyjało integracji społecznej w Republice i Cesarstwie Rzymskim;Elizabeth Brisson przygotowała pytania zadawane autorom oraz sporządziła aneksy.Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców: gimnazjalistów, licealistów, maturzystów, studentów oraz wszystkich osób poszukujących przystępnej, a jednocześnie rzetelnej i ugruntowanej wiedzy na temat zasadniczych wartości współczesnego społeczeństwa europejskiego ? demokracji, wspólnoty obywatelskiej i integracji.

Informacje dodatkowe o Zrozumieć demokrację i obywatelskość.:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Zrozumieć demokrację i obywatelskość.

Zrozumieć demokrację i obywatelskość. - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski