reklama

Zobacz ptaka. Opowieści po drodze

Czy wiesz, które dzieła światowej cywilizacji zostały napisane gęsim piórem?

Który ptak jest najgęściej opierzony, a który waży raptem tyle co dwie oliwki – i to bez pestek?!

I czy ptaki miewają kaca?

Zobaczyć ptaka – to pozornie łatwe, bo spotykamy ptaki niemal codziennie na naszej drodze do pracy, szkoły, sklepu. Mieszkają po sąsiedzku, widujemy je przy okazji spaceru w parku albo na wakacjach nad morzem. Ale czy naprawdę je widzimy? Ta książka udowadnia, że każdy z nich jest czymś znacznie więcej niż tylko kulką pierza. Każdy ma swoją nieoczywistą, często zapomnianą już historię.

Z nową książką Jacka Karczewskiego zapraszamy Cię w podróż do ptasiego świata, drogą po meandrach historii naszych relacji z ptakami i Przyrodą. Spotkasz tu wielkich królów, dobre wróżki, szalonych bogów, zwykłych ludzi a przede wszystkim skrzydlatych bohaterów z krwi i kości. Po jej lekturze nigdy już nie spojrzysz w ten sam sposób na mijane wróble, szpaki, czy łabędzie. Być może do tej pory przezroczyste i bezosobowe, zaczną się materializować, nabierać znaczenia i podmiotowości. Będziesz je wreszcie widzieć.

Informacje dodatkowe o Zobacz ptaka. Opowieści po drodze:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Zobacz ptaka. Opowieści po drodze

Produkt turystyczny
Jacek Kaczmarek0
Okładka ksiązki - Produkt turystyczny

Podręcznik obejmuje teorię, metodologię poznawania i kreowania produktu turystycznego wraz ze schematem praktycznego postępowania w celu opracowania...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung