reklama

Znowu miałam ten sam sen #2

Zrozumiałam, czym jest szczęście.

Nanoka Koyanagi uwielbia czytać książki i może dlatego bardzo angażuje się w znajomość z licealistką, która pisze własną powieść. Niestety pewnego dnia dziewczyna znika, a Nanoka nie potrafi ustalić, co się z nią stało. Tymczasem w szkole dochodzi do ataku na jednego z uczniów. Nanoka staje w obronie kolegi, lecz to nie wystarcza, by uchronić go przed drwinami rówieśników. W efekcie nieśmiały Kiryu przestaje przychodzić do szkoły. Nanoka próbuje mu pomóc, ale okazuje się, że to wcale nie takie proste, jak by się mogło wydawać.

Informacje dodatkowe o Znowu miałam ten sam sen #2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2024-02-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

ŻYCIE NIE JEST TAKIE OCZYWISTE

Drugi tomik ,,Znowu miałam ten sam sen" to właściwie wejście już w kluczową fazę opowieści, gdzie wiele elementów staje się jasnych. Co prawda dla mnie te elementy, które w samej opowieści układają się dopiero na koniec - a i też jeszcze nie wszystkie - stały się oczywiste po pierwszym zaprezentowanym tu rozdziale i całą akcję tomiku przewidziałem już całkiem precyzyjnie, jak się okazało, ale nie zmieniło to faktu, że bawiłem się bardzo dobrze czytając tę część i to na tyle, że połknąłem ją dosłownie w niecałe pół godzinki.

Nanoka Koyanagi poznała pewną licealistkę - dziewczynę, która pisze opowiadania i która swoje własne problemy zagłusza okaleczeniem się. Nanoka chce jej pomóc, chce ją ratować, ale po kłótni z rodzicami to właśnie ta nowa koleżanka może stać się ratunkiem dla niej samej i jej relacji z najbliższymi. Bo sama straciła rodzinę i nie chce, by dziewczynka popełniła ten sam błąd i nie pogodziła się z bliskimi.

I tak zaczyna się wielka zmiana w jej życiu. Jak przebiegnie dla niej szkolny dzień z rodzicami, kiedy jej rodzice nie mogą się na nim pojawić? I co ostatecznie okaże się na temat jej przyjaciółki licealistki? A na tym nie koniec, bo gdy Nanoka wybiera się do sklepu, staje się świadkiem wydarzenia, które wpłynie nie tylko na jej życie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung