Zniknięcie Emily Marr

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Pasjonująca opowieść o namiętności, odrzuceniu i odkrywaniu własnej tożsamości!

 

Tabby Dewhurst przybywa na malowniczą wyspę położoną u wybrzeży Francji, by zacząć nowe życie. Trafia do domu Angielki Emmie, która przyjmuje ją z niezwykłą życzliwością: ofiaruje dach nad głową i pomaga znaleźć pracę. Gościnna i serdeczna Emmie wkrótce staje się powierniczką sekretów Tabby, ale sama nie opowiada za wiele o sobie i swojej przeszłości. Rozbudza w ten sposób ciekawość współlokatorki, która stopniowo poznaje kolejne tajemnice Emmie. To, co odkrywa, dramatycznie zmieni życie obu kobiet... 

Informacje dodatkowe o Zniknięcie Emily Marr:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-06-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788328020344
Liczba stron: 368

więcej

Kup książkę Zniknięcie Emily Marr

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zniknięcie Emily Marr - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, #Z wątkiem kryminalnym,

Kiedy przed około rokiem przeczytałam powieść Louise Candlish „Od kiedy cię nie ma” wiedziałam, że jest to moje pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie z autorką. Lektura kolejnej książki pt.”Zniknięcie Emily Marr” potwierdziła moje przypuszczenia. Co więcej… z prawdziwą przyjemnością sięgnę po kolejne opowieści pani Candlish.
Fabuła powieści dotyczy dwóch obcych sobie kobiet, które zupełnie niespodziewanie spotykają się w małej miejscowości na francuskiej wyspie Re oblanej wodami Atlantyku. Trzydziestoletnia Emmie mieszka w niewielkim domku w miasteczku Saint Martin de Re, pracuje jako sprzątaczka i wiedzie samotne życie na uboczu. Pragnie stać się niewidoczna dla otoczenia i zapomnieć o przykrych wydarzeniach w jakich uczestniczyła przed kilkoma miesiącami. Ograniczanie kontaktów ma jej pomóc odzyskać spokój i równowagę. Kiedy niespodziewanie zastaje w swoim mieszkaniu śpiącą kobietę, jest przekonana, że traumatyczna przeszłość do niej powróciła…
Dwudziestopięcioletnia Tabitha Dewhurst została porzucona przez chłopaka podczas podróży po świecie. Nie chce wracać do domu matki, do Londynu, więc próbuje zorganizować sobie jakoś nowe życie. Załamana, bez grosza przy duszy, przypadkiem trafia właśnie na wyspę Re. Podstępem udaje jej się dostać do czyjegoś mieszkania, gdzie chce odpocząć i potem wyruszyć dalej w poszukiwaniu pracy.
Niespodziewane spotkanie obu kobiet, które różnią się zdecydowanie temperamentem i charakterem, stopniowo przeradza się w prawdziwą przyjaźń. Tabby jest wdzięczna Emmy za wyciągniętą dłoń i pomoc jaką od niej otrzymała. Emmy cieszy się, że mogła spełnić dobry uczynek pomagając komuś w potrzebie. Kilka miesięcy wspólnego mieszkania zbliża bohaterki, ale pomimo rodzącego się zaufania Emmie wciąż nie chce mówić o swojej przeszłości. Ciekawość i dociekliwość Tabby pozwala odkryć pewne okoliczności, dzięki którym Emmie daje jej do przeczytania szczegółową relację z wydarzeń, przez które znalazła się we Francji.
Głośna sprawa zdrady angielskiego chirurga Artura Woodhalla – człowieka z wyższych sfer, ze sporo młodszą od niego sąsiadką Emily Marr obiegła przed kilkoma miesiącami całą Anglię, a za pośrednictwem prasy, telewizji i internetu wydostała się poza granice wyspy. Za tragiczne w sutkach następne wydarzenia winą obarczono Emily, która jako ta zła, bezwstydna kobieta rozbiła rodzinę i przyczyniła się do całego morza krzywd. Tego publicznego linczu, szkalowania i nękania psychicznego dopuściła się angielska prasa rozdmuchując całą aferę i sprowadzając ją do rangi przestępstwa. Taki obrót sprawy zmusił Emily do opuszczenia kraju i udania się w miejsce, gdzie przestanie być rozpoznawana.
Louise Candlish stworzyła ciekawą historię o miłości i przyjaźni zwracając szczególną uwagę na takie aspekty jak pomówienia, oczernianie, zemsta, które mogą zdrowego człowieka doprowadzić do zaszczucia i skrajnego załamania. Dzięki odpowiedniemu przedstawieniu faktów tak popularny temat jak zdrada małżeńska urasta do rangi apokalipsy, przed którą już nawet nie można się bronić. W wątkach pobocznych autorka poświęciła sporo miejsca demencji i kolejnym stadiom choroby Alzheimera oraz depresji, która ma destrukcyjny wpływ na ludzką psychikę, a tym samym życie człowieka.
„Zniknięcie Emily Marr” to powieść, która zmusza czytelnika do wyciągania wniosków. Autorka prowadzi wydarzenia w taki sposób, że wyrabiamy sobie własny pogląd na sytuację łącznie z zakończeniem, które gdzieś nam się powoli kreuje. Ale nie dajcie się zwieść pozorom. Mogę Was zapewnić, że żadne z rozwiązań, które sobie umyślicie nie będzie tym ostatecznym, jakie przygotowała bohaterom pani Candlish. Zwrot jest na tyle zaskakujący, że aż trudno w niego uwierzyć. Tym niemniej nie odbiera opowieści realizmu, a jest jedynie kolejnym rozwiązaniem, którego nikt nie brał pod uwagę.
Jeśli interesują Was powieści psychologiczno-obyczajowe i chcecie zostać w stu procentach zaskoczeni przez autorkę to naprawdę polecam. Podsumowując – niezwykła, emocjonująca i intrygująca powieść, której warto poświęcić czas i uwagę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2019-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Inne książki autora
Od kiedy cię nie ma
Louise Candlish 0
Okładka ksiązki - Od kiedy cię nie ma

Gdy trzy przyjaciółki: Rachel, Mariel i Jenny równocześnie zachodzą w ciążę, obiecują sobie, że każda z nich będzie kochać pozostałe dzieci jak własne...

Tuż za ścianą
Louise Candlish0
Okładka ksiązki - Tuż za ścianą

Trzymający w napięciu domestic thriller o przewrotnej fabule, po którym zadacie sobie pytanie: Czy można tak bardzo znienawidzić sąsiada, żeby posunąć...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy