Zniewolona dusza

Jeden wieczór, który na zawsze pozostawia namacalne piętno. Jedna miłość, wiodąca na pokuszenie. Arien Wright, młody chłopak mieszkający w sennym miasteczku Light Town, posiada odwieczny, mistyczny dar przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jest kimś wyjątkowym – istotą, o którą toczą bój zwolennicy dobra i szatańskie stworzenia z piekła rodem. Gdy na swej drodze spotyka dwie nieziemsko piękne dziewczyny, jego dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami. Czy uczucie do pięknej Allie ma szansę na spełnienie? Czy tajemnicza i uwodzicielska Chantele skrywa przed światem mroczne tajemnice? „Zniewolona dusza” Justyny Hop to przewrotna powieść fantasy, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Młoda autorka trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony.

Informacje dodatkowe o Zniewolona dusza:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2014-06-02
ISBN: 978-83-8011-633-7

Kup książkę Zniewolona dusza

Zniewolona dusza - opinie o książce

Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Debiutanckie książki trafiają w moje ręce coraz częściej, gdyż przekonuję się, że warto inwestować w młodych polskich pisarzy. W czerwcu nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej ukazał się debiut literacki młodej gimnazjalistki - Justyny Hop, Zniewolona dusza. Bez zastanowienia sięgnęłam po tę książkę. Z wielką ciekawością i niewiadomą rozpoczęłam lekturę. Niech ten cytat będzie wprowadzeniem do fabuły: Jednak ja ukryłam przed wami powód postępowania syna Wrightów. Nad tą rodzina wisi fatum. Każdy męski potomek tego anielskiego rodu może spodziewać się deformacji duszy. To znaczy, że osoba dawniej dobra, uczynna, uczciwa dostaje obsesji na punkcie sprawiedliwości i powoli traci swoje cechy. Początek tego procesu mogłyście zaobserwować już przy próbie rytuału przemiany, kiedy młodzieniec praktycznie bez walki uległ sile zła. Teraz, wyzwoliwszy swe moce, stał się niebezpiecznym przeciwnikiem zarówno dla mroku, jak i światła. (str. 120) Zniewolona dusza to niesamowita historia fantasy. Pomimo, że pisana przez młodą osobę i do takiego czytelnika skierowana, to również ci starsi znajdą w niej cos dla siebie. Książka wciąga od pierwsze strony. Autorka buduje bardzo mocno osadzoną fabułę, która jest pełna zwrotów akcji. Mamy tu odwieczną walkę dobra ze złem, nie zabraknie również, wątku romantycznego, kapki miłości i wiary w anioły. Zniewolona dusza to historia anioła ogarniętego przez różne moce, który walczy o bliskich kosztem siebie. Bohaterzy są dobrze nakreśleni i warci zwrócenia uwagi. Książkę czyta się z wielką przyjemnością, a kartki przewracają się wręcz same. Czym bliżej końca historii, tym fabuła coraz bardziej intryguje. W pewnym momencie poczułam dziwne uczucie, jakby braku powietrza. Dziwne, nieprawdaż? Wczułam się w lekturę jednak miałam tę świadomość, że historia się kończy, a ja bym mogła czytać i czytać. Autorka zaskoczyła mnie niesamowicie zakończeniem książki, które na pierwszy rzut oka, nijak ma się do całej historii. Ale jest to zakończenie otwarte, które zmusza do snucia domysłów i przede wszystkim zapowiada ciąg dalszy historii. Mam nadzieję, że autorka nie pozwoli długo czekać na kontynuację historii Ariena.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski