Zła córka

Kiedy Louise się dowiaduje, że jest w ciąży, wpada w popłoch. Nie wie, czy dorosła do tego, aby być matką. Dobrą matką. Jej matka bowiem, Alice, zawsze była lekkomyślna, nieodpowiedzialna, niedojrzała, acz piękna i pełna uroku osobistego. Teraz choruje na raka, niewiele jej życia zostało. Czy powinna się dowiedzieć, że niebawem przyjdzie na świat jej wnuczka? Jak Louise ma być matką, skoro swoją matkę właśnie traci? Jak ma sobie poradzić z utratą ukochanej, choć toksycznej matki i z perspektywą przyjścia na świat córki? Jak ma nie czuć się złą córką, skoro śmie niejako w zamian wydać na świat nowe życie? Wnikliwa analiza psychologiczna złożonych relacji rodzinnych, opowieść o tym, jak życie broni się przed śmiercią, o macierzyństwie przeszłym i przyszłym, o nieuchronnej sztafecie pokoleń i toksycznym wpływie matki na córkę. Powieść nominowana do Prix Goncourt w 2009 roku.

Informacje dodatkowe o Zła córka:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2011-05-18
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Zła córka

Zła córka - opinie o książce

Zła córka nie jest lekką i łatwą książką. Przepełniona jest emocjami, które targają Luizą.
Luiza to młoda dziewczyna, której matka choruje na raka. Nie była ona idealną matką, niemniej jednak Luiza nie potrafi się odciąć, matka zawsze zostaje matką, niezależnie od tego ile krzywdy nam wyrządziła. Gdy dziewczyna dowiaduje się, że sama spodziewa się dziecka, że teraz to ona będzie matką przepełnia ją strach. Boi się odpowiedzialności i tego, czy sobie poradzi. Ponadto nie potrafi poinformować umierającej matki, o rodzącym się w jej łonie życiu.
Trudna i niezwykle emocjonalna książka, która jednak mnie nie porwała. Zbyt długie opisy i rozpamiętywania. Choć historia miała potencjał, uważam, że nie do końca został on wykorzystany.

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-20, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Nie wywołała u mnie żądnych emocji, nudziła. Ponadto napisana była w bardzo nieprzystępny sposób i czytanie tej książki było raczej męczarnią.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2012-02-10, Przeczytałam,
Radość
Justine Lévy0
Okładka ksiązki - Radość

Justine Lévy, córka Bernarda-Henri Lévy'ego, słynnego francuskiego filozofa, eseisty, obrońcy praw człowieka, nieustannie obecnego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung