reklama

Zerwane zaręczyny i więzienny slow life

POPULARNA KOMEDIA WIĘZIENNA…
Rachel, jeśli masz w sobie resztki sumienia…
…przynajmniej na koniec mogłabyś przeprosić Margaret!
Dziewczyna kuli się za moimi plecami!
…W WERSJI KOMIKSOWEJ!

Rachel, książęca córka, została oskarżona przez swojego narzeczonego, księcia koronnego Elliota, o przestępstwa (których nawet nie popełniła!) przez co wtrącono ją do pałacowych lochów. Czy jest to wynik spisku politycznego przeciw jej rodzinie…?!

Jednak myśli Rachel zaprzątało co innego niż spiski…

“Hurra! Nowe, wspaniałe, leniwe życie w więzieniu! Żadnych sług, żadnego narzeczonego, żadnej nużącej edukacji! Czas na wakacje!”

Rachel, z chęcią udaje się do swojej celi, by móc cieszyć się “wolnością” i zza krat dręczyć swojego byłego narzeczonego i jego dworzan! Rozpoczyna teraz swój wyzwalający więzienny slow life!

Informacje dodatkowe o Zerwane zaręczyny i więzienny slow life:

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Zerwane zaręczyny i więzienny slow life

Zerwane zaręczyny i więzienny slow life - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-02-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Niekwestionowaną gwiazdą historii (opartej na light novelce) jest Rachel. Niebywale piękna córka księcia, która obok powabnego uroku ma również skrajnie parszywy charakter. Pewnego dnia zostaje ona oskarżona o zbrodnię której nie popełniła i wtrącona do ciemnego, zagraconego lochu. Sytuacja taka dla większości ludzi mogłaby się wydawać przerażająca. Dla Rachel pobyt w celi staje się jednak małym „wypoczynkiem”, z którego ma zamiar korzystać pełnymi garściami. Lochy wcale przecież nie muszą oznaczać niewygodny, kiedy się je stosownie zawczasu przygotuje. Zamknięcie za kratami nie oznacza również, że osoby których nie lubi, mogą czuć się bezpiecznie.

Jeśli chodzi o fabułę mangi, to tak jak zostało to już wspomniane mamy tu do czynienia z prostą i przyjemną w odbiorze komedyjką. Autor stara się przenieść na ograniczoną ilość stron bogaty świat wykreowany w LN i całkiem dobrze mu to wychodzi. Humor tytułu gównie oparty jest tu na sporej ilości dialogów, pojawiających się gagach i dobrze wykreowanych bohaterach. Prym wiedzie oczywiście Rachel, która potrafi miło zaskoczyć czytelnika swoimi poczynaniami i pomimo tego, że robi tu raczej za zły charakter, ciężko jej nie lubić. Jedynym zastrzeżeniem w stosunku do niej jest to, że w kilku scenach trochę zbyt mocno przytłacza ona inne postacie.

Bardzo dobrym uzupełnieniem przyjemnej rozrywkowej historii, jest również świetna oprawa graficzna. Rysunki są bardzo urokliwe, największą uwagę odbiorcy przykuwają świetnie przygotowane projekty postaci. Oprawa rysunkowa, kiedy sytuacja tego wymaga, potrafi być bardzo szczegółowa albo epatować dużą prostotą tym samym jeszcze mocniej podsycając komediowy charakter mangi.

Zerwane zaręczyny i więzienny slow life są więc tytułem, po który powinno się sięgnąć, pragnąc chwili niezobowiązującej rozrywki i nie chcąc angażować się w długą komiksową opowieść.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-10-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

WOLNOŚĆ W CELI

Najnowsza jednotomówka od Waneko to propozycja dla miłośników serii ,,Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia". Dla tych, którzy nie mieli okazji czytać tego tytułu, warto dodać, że to po prostu lekka komedia w quasi historycznych realiach. Coś w sam raz do szybkiego przeczytania i rozerwania się w nieco szalonym towarzystwie.

Miała być skromna, niekłótliwa, wzorowa... Miała, ale jak to w życiu bywa, trochę nie do końca taka się okazała. Rachel, bo tak się nazywa, to książęca córka, ale w życiu coś jej właśnie nie wyszło. Oskarżona o przestępstwa, których nie popełniła, nie zamierzając okazać skruchy, trafia do lochów i... Cóż, powinna się martwić skazaniem, powinna zastanawiać się, jaki spisek doprowadził do całej tej sytuacji i co miał na celu, ale ją interesuje coś zupełnie innego: więzienne wakacje! Tak, bo tym dla niej jest wtrącenie do lochów, gdzie nie czeka narzeczony, nie ma sług, nie ma też mowy o całej tej męczącej edukacji. No i kto powiedział, że z celi nie będzie mogła dręczyć tych, którzy jej zawinili? Bo okazuje się, że wtrącenie do lochu to dla niej uzyskanie prawdziwej wolności!

Avatar użytkownika - isil
isil