Zbuntowany nastolatek. 10 kroków do rozwiązania problemów i odbudowy relacji

Ocena: 0 (0 głosów)

Małoletni złośnik

Czy bunt Twojego dziecka jest typowym zachowaniem okresu dorastania? Czy jesteś gotów do działania? Jakie sprawy mogą podlegać negocjacjom, a w których musisz ustalić sztywne reguły? Czy Ty i Twoje zbuntowane nastoletnie dziecko cierpicie na ADHD lub inne zaburzenia psychiczne? Jaki jest Twój styl wychowywania? Kiedy postawić pierwszy z 10 kroków do lepszej przyszłości Waszej rodziny? Łup.
Oto odgłos nastoletniego buntu.
Znajomy, prawda?

Być może słyszysz go regularnie, kiedy Twój syn wybiega z pokoju po kolejnej awanturze. Albo oznacza on kolejny problem, który nieoczekiwanie spada na Twoje barki podczas rozmowy z wychowawcą córki. Jeszcze nie tak dawno Twój dom pełen był zabawnych "bęc", rozkosznych "tuli" i dociekliwych: "Cio to?". Teraz jest prawdziwym polem walki, miejscem demonstrowania siły i złości, wiecznych pyskówek, humorów i hektolitrów wylanych łez. Żadną pociechą nie jest świadomość, że nastolatki buntowały się od zarania dziejów. Ten nastolatek jest przecież wciąż Twoim ukochanym dzieckiem, a strach przed tym, co może mu się stać, spędza Ci sen z powiek i łamie serce.

Jako rodzic nie możesz dać się wciągnąć w to szaleństwo, nie możesz się wydzierać, porównywać go do siebie w jego wieku ani też traktować, jakby wciąż miał dziesięć lat. Musisz natomiast zbudować na nowo swój autorytet oraz dać dziecku poczucie, że wciąż kochasz i jesteś oparciem - nawet dla młodocianego złośnika. Powinieneś ustalać rozsądne zasady, być oddanym przyjacielem, a jednocześnie nie chować urazy po wszystkich przykrych słowach, które usłyszałeś. Jest to mniej więcej tak samo proste, jak zaginanie czasoprzestrzeni. Bezwzględnie - potrzebujesz wsparcia!

Russell Barkley i Arthur Robin, autorzy bestsellerowych książek oraz uznani psychologowie, od kilku dekad pomagają rodzicom i dzieciom wyjść z impasu oraz uzdrowić łączące ich relacje. Udało im się zebrać stosowane przez siebie metody i przekształcić je w program, którego skuteczność została dowiedziona klinicznie. Książka Zbuntowany nastolatek koncentruje się wokół dziesięciu prostych kroków, prowadzących do poprawy zachowania, i pozwoli nareszcie położyć kres wzajemnej wrogości.

Wzbudzenie wzajemnego szacunku. Przystąpienie do wspólnego rozwiązywania problemów. Umocnienie więzi rodzinnych. Wywieranie pozytywnego wpływu na nastoletnie dziecko. Przestrzeganie nienaruszalnych zasad. Cywilizowane negocjacje. Odrzucanie głęboko zakorzenionych przekonań, jakie żywicie na swój temat. Przekazywanie nastolatkom umiejętności, które pozwolą im osiągnąć sukces w życiu dorosłym i posłużą przez resztę życia.

Informacje dodatkowe o Zbuntowany nastolatek. 10 kroków do rozwiązania problemów i odbudowy relacji:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2010-08-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324617050
Liczba stron: 368

więcej

Kup książkę Zbuntowany nastolatek. 10 kroków do rozwiązania problemów i odbudowy relacji

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zbuntowany nastolatek. 10 kroków do rozwiązania problemów i odbudowy relacji - opinie o książce

Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy