Zbrodnia na boku

Napisana z humorem powieść kryminalna, której akcja toczy się w niewielkiej kancelarii adwokackiej. Ten barwny, pulsujący intrygami światek zostaje poruszony wiadomością o aresztowaniu jednego z prawników, oskarżonego o zabicie swojego klienta. Młoda pani adwokat - pasjonatka kryminałów i osoba o wybujałej wyobraźni - nie może uwierzyć w tę wersję zdarzeń i na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie. Okazuje się, iż jej wątpliwości odnośnie winy kolegi mogą być uzasadnione, a krąg podejrzanych stopniowo się zacieśnia. Tłem intrygi kryminalnej jest rzeczywistość "prawniczego światka" - smaczki dotyczące prowadzonych spraw, protokoły z sądowych rozpraw, drobne konflikty i napięcia między członkami zespołu.

Informacje dodatkowe o Zbrodnia na boku:

Wydawnictwo: Videograf II
Data wydania: 2014-03-26
ISBN: 978-83-7835-280-8

Kup książkę Zbrodnia na boku

Zbrodnia na boku - opinie o książce

Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-10-22, Ocena: 3, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Kryminały lubię, cenię i chętnie sięgam po nowe tytuły i nowych autorów. Najbardziej przemawiają do mnie kryminały skandynawskie, chociaż zdarzają się lekkie zgrzyty również w tej kwestii. Gdy nadarzyła się okazja sięgnięcia po powieść kryminalną polskiej autorki, z którą do tej pory nie miałam okazji się zapoznać, zrobiłam to bez zastanowienia, a dodatkowo fabuła osadzona jest w świecie adwokatów (sama autorka jest radcą prawnym, więc wiarygodność gwarantowana) i podobno pełna humoru - nic tylko czytać. Kasia, adwokat po aplikacji, ale jeszcze przed ślubowaniem pracuje w niewielkiej kancelarii prawnej. Zajmuje się dokumentacją, często zastępuje kolegów w ich sprawach, jednak jak ognia unika spraw rozwodowych, aby przedwcześnie nie zrazić się do ,,instytucji" małżeństwa. Współpracujący z ta kancelarią Dudek, prawnik, zostaje oskarżony i aresztowany za zamordowanie kochanka swojej byłej żony. Szkopuł w tym, że to żona była, ale jakby obecna, gdyż do sprawy rozwodowej nie doszło. Kasia postanawia przyjrzeć się tej sprawie, gdyż wiele wątków nie układa jej się w całość. Jak się okaże, przeczucie jej nie zawiedzie, a rozwiązanie zagadki będzie nader interesujące. Dorota Dziedzic-Chojnacka, radca prawny. W wolnym czasie pisze wiersze, utwory prozatorskie, prace naukowe i popularyzatorskie z zakresu prawa. Ma w swoim dorobku wiele publikacji w antologiach i czasopismach, jest laureatką licznych nagród i wyróżnień w konkursach literackich. Autorka stworzyła nader interesującą historię pełną intrygujących wątków światka prawniczego. To moje drugie spotkanie z książką osadzoną w kancelarii prawnej. Spodobał mi się zamysł historii. Dość ciekawy kalejdoskop bohaterów, wartka akcja, która niestety momentami zwalniała i pozostawała w lekkim zawieszeniu. Oczywiście należałoby wspomnieć o humorze, o którym wspomina blurb na okładce. Niestety humor zarówno sytuacyjny jak i słowny jest słaby, w niektórych momentach nie na miejscu, mało śmieszny lub wręcz wcale nie śmieszny. Wiele razy powodował u mnie irytację. Możliwe, że mnie i autorkę śmieszą całkiem inne rzeczy, a może tak właśnie wygląda humor prawniczy? Podsumowując Zbrodnia na boku to dość dobra historia obyczajowa z lekkim wątkiem kryminalnym. Pomimo wszystko szybko się czyta, dzięki lekkiemu pióru autorki. Jedyny zgrzyt występuje właśnie w kwestii poczucia humoru.
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-10-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Młoda adwokat Kasia pracuje dla kancelarii, której współpracownik zostaje oskarżony o zabicie klienta. Ma ona wątpliwości, co do jego winy i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. zaczyna od wypytania pracowników kancelarii, co robili w czasie morderstwa. Okazuje się, że nie wszyscy mówią prawdę. Książkę czyta się dobrze. Co prawda jest trochę zagadnień ze świata prawniczego, ale wszystko jest w prosty sposób wytłumaczone. "Zbrodnia na boku" to kryminał z dużą dawką humoru.
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka