Zawsze przy tobie

Gdy malarka Marianne Glass ginie, spadając z dachu swojego domu, wszyscy postrzegają jej śmierć jako nieszczęśliwy wypadek. Jedynie Rowan Winter, niegdyś jej najbliższa przyjaciółka, podejrzewa, że prawda jest zupełnie inna. Marianne od zawsze cierpiała przecież na paraliżujący lęk wysokości. Nigdy nie podeszłaby tak blisko krawędzi dachu.

W młodości Marianne i jej rodzina były dla Rowan, osieroconej przez matkę, namiastką świata sławy i nieskończonych możliwości. Gdy drogi dziewcząt się rozeszły, Rowan mogła śledzić życie dawnej przyjaciółki tylko na okładkach magazynów opisujących jej błyskawiczną karierę w londyńskich kręgach artystycznych i romans z właścicielem galerii sztuki. Teraz czuje, że jeśli chce zrozumieć, co naprawdę przytrafiło się Marianne, musi wiedzieć znacznie więcej. Czy artystka zmagała się z depresją? A może groziło jej jakieś niebezpieczeństwo?

Im głębiej szuka, tym bardziej niebezpieczny obrót przybierają sprawy. Tajemnica z przeszłości Marianne, którą znała tylko Rowan, nagle sprawia, że dziewczyna zaczyna martwić się o własny los...

,,Doskonały thriller psychologiczny o decyzjach, które na zawsze nas definiują." - Kirkus Review

,,Lektura obowiązkowa dla wielbicieli Dziewczyny z pociągu!" - Amanda Eyre Ward

,,Pasjonujący, pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny, który rozgrywa się na granicy pomiędzy miłością a obsesją." - Booklist

Informacje dodatkowe o Zawsze przy tobie:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-11-21
Tytuł oryginału: Keep You Close

Kup książkę Zawsze przy tobie

Zawsze przy tobie - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezapominajka19
niezapominajka19
Przeczytane:2021-01-03, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2021, Mam,

Cóż... nie jest to zła książka, ale nie jest też najlepsza. Po przeczytaniu innej pozycji tej autorki - "Zanim się poznaliśmy" liczyłam na dużo więcej.Główna bohaterka Rowan Winter irytowała mnie od samego początku i nie zmieniło się to w zasadzie do ostatniej strony. Od początku czułam, że  ma jakiś ukryty powód dla którego drąży sprawę śmierci swojej dawnej przyjaciółki i nie pomyliłam się! Zbyt długie opisy rozmydlały całą akcję ksiązki. W mojej ocenie było w niej zbyt dużo zbędnych opisów, w pewnym momencie zaczełąm omijać niektóre akapity, bo nic nie wnosiły do fabuły a jedynie zniechęcały mnie do dalszej lektury. Dopiero od momentu 50-tych urodzin Seba ta książka stała się dla mnie interesująca i zaczęłam z chęcią czytać kolejne rozdziały. O czym jest ta książka? W mojej ocenie o poczuciu winy i o tym, że jest to uczucie, które towarzyszy do końca życia...  Jedyne czego żałuję po przeczytaniu tej książki to fakt, że nie mogę pójść na wystawę obrazów Marianne Glass i na własne oczy zobaczyć jej ogromnego talentu (którego nie można jej odmówić) i na własne oczy zobaczyć jej ostatnich, jakże osobistych obrazów.

Avatar użytkownika - ilonkao
ilonkao
Przeczytane:2019-01-24, Ocena: 3, Przeczytałem,
Zanim się poznaliśmy
Lucie Whitehouse0
Okładka ksiązki - Zanim się poznaliśmy

Najniebezpieczniejsze są te kłamstwa, które rodzą się tuż obok nas... Hanna, kobieta niezależna, uparta i zdecydowana, by nie iść w ślady matki, której...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun