Zawodowo od nowa

BESTSELLER ,,NEW YORK TIMESA"!

Odważ się na nowy początek!

Ta książka nie jest o rzucaniu pracy. To poradnik o tym, jak zacząć świadomie budować swoją karierę - niezależnie od tego, czy marzysz o awansie, pracy na własny rachunek, czy chcesz pozostać w obecnym miejscu i poprawić swoją sytuację.

Praca nie musi być więzieniem, w którym odsiadujesz wyrok aż do przejścia na emeryturę!

Jon Acuff sam zatrudniał się i zwalniał kilkanaście razy. Znalazł pracę marzeń, a potem ją rzucił. Wreszcie odkrył, że o sukcesie zawodowym decyduje osobiste Konto Kariery budowane dzięki czterem inwestycjom: w Umiejętności, Relacje, Osobowość i Zapał. To właśnie dzięki nim przygotujesz się zarówno na pozytywne, jak i negatywne sytuacje w życiu zawodowym.

Po przeczytaniu tej książki ruszysz z miejsca i przebijesz się przez Sufit. Uporasz się ze Wstrząsem, takim jak nagła zmiana czy utrata pracy. Wykorzystasz Skok w karierze i Szansę na zmianę. A przede wszystkim zyskasz motywację i energię, by ZACZĄĆ OD NOWA!

Masz moc, żeby stworzyć sobie nowy początek. Jon Acuff pokaże ci, jak to zrobić.

- SOPHIA AMORUSO, autorka książki #Szefowa

Lekcje udzielane przez autora - lekcje, które sam odrobił w pocie czoła i o których opowiada szczerze i serdecznie - pomogą każdemu, kto ma zamiar rozwijać karierę. To poradnik zawodowy do kwadratu.

- BRIAN KOPPELMAN, scenarzysta i filmowiec (Ocean's 13, Człowiek sukcesu, Hazardziści)

Jon Acuff serwuje nam kopiaste porcje doskonałych porad podlanych sosem z autoironicznego humoru. Jestem przedsiębiorcą i właścicielką firmy; czytając, na przemian kiwałam głową, śmiałam się i przyjmowałam dobrotliwe prztyczki w nos. Szczerze polecam każdemu, kto chciałby uwolnić się z pułapki stagnacji.

- CRYSTAL PAINE, założycielka MoneySavingMom.com i autorka bestselleru magazynu,,New York Timesa" Say Goodbye to Survival Mode

O autorze:

Jon Acuff - autor pięciu książek, w tym Zawodowo od nowa i Start, które znalazły się na liście bestsellerów ,,New York Timesa". Energiczny i inspirujący mówca. Przez szesnaście lat pomagał kreować wizerunek takim firmom jak: Home Depot, Bose, Staples i AutoTrader.com. Jego blog śledzą miliony czytelników. Mieszka w Nashville z żoną Jenny i dwiema córkami.

Informacje dodatkowe o Zawodowo od nowa:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2016-10-10
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Zawodowo od nowa

Zawodowo od nowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Socjopatka
Socjopatka
Przeczytane:2016-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Zawodowo od nowa to kolejna książka Jona Acuffa, ale pierwsza, którą miałam okazję przeczytać. Jej głównym celem i założeniem jest, aby ułatwić każdemu z nas zaczęcie swojej drogi zawodowej od nowa. Książka ta nie zachęca do rzucenia etatu, ale do świadomego budowania swojej kariery. Brzmi pięknie, prawda? I tak w zasadzie jest. Zawodowo od nowa - recenzja Książka ta jest podzielona na cztery główne części, które według Jona są kontem kariery (ja nazwałabym to kotwicami, ale nie o nazewnictwo tutaj chodzi). Są to po prostu aspekty najważniejsze i niezbędne do tego, aby dobrze i świadomie zaplanować swoją drogę zawodową od nowa. Po pierwsze Jon wymienia Relacje. W tym rozdziale nauczysz się, jak definiować konkretne znajomości, dzięki ćwiczeniom zobaczysz ile, tak naprawdę, znajomości posiadasz (rzecz, z której najczęściej nie zdajemy sobie sprawy), dowiesz się, dlaczego warto zawierać luźne znajomości oraz dlaczego wspólnota jest taka ważna w Twojej karierze. Podoba mi się podejście Jona, ponieważ nie jest roszczeniowe wobec ludzi, a zadania, które proponuje, naprawdę mogą Cię uświadomić kogo znasz, a zarazem popchną Cię do wychodzenia ze swojej strefy komfortu. I pod tym względem nie jest to łatwa książka. Zadania w niej będą wymagały od Ciebie dużo samozaparcia i odwagi, ale warto! Po drugie Jon wskazuje na Umiejętności. To oczywista rzecz. Nie zostaniesz krawcem, nie mając żadnego pojęcia o obsłudze maszyny do szycia. Cele, które sobie wyznaczasz na drodze zawodowej, muszą być realne. W tej części Jon między innymi przedstawia świetne zadania, które uświadomią Ci, ile już potrafisz. Powiem szczerze, że po wykonaniu ich poczułam się naprawdę dobrze. Będę korzystać z jego ćwiczeń przy każdej zmianie. Są naprawdę pomocne i dzięki nim łatwiej zdecydować, nad czym powinniśmy jeszcze pracować. Po trzecie Jon mówi o Osobowości. To mój ulubiony rozdział, ponieważ mocno wierzę, że osobowość ma ogromny wpływ na to, jak nam idzie realizacja celów na ścieżce zawodowej. Z tego rozdziału dowiesz się, dlaczego warto być hojnym i jaki ma to związek z lojalnością, a także dowiesz się nieco więcej o empatii i świadomej obecności. Piękne cele przed Tobą stawia autor w tej części. Po czwarte Zapał. Jeżeli już wybierasz jakąś ścieżkę zawodową wytrwałość i konsekwencja jest bardzo istotna. Szczególnie w słabszych momentach. Jon przypomni Ci o tym, ale zarazem uświadomi, że marzenia mogą się zmieniać w czasie i jest to proces naturalny, którego nie należy się obawiać. Przemiany Oprócz głównego podziału, między wierszami czytamy o tym, dlaczego w ogóle decydujemy się na zmiany, albo zaczynanie od nowa. Autor przedstawia 4 typy takich przemian, na które może natknąć się każdy z nas. Są to Sufity (nie możemy już nic więcej osiągnąć np. w danej firmie), Wstrząsy (zostałeś zwolniony z pracy, albo prosto po studiach jest Ci trudno znaleźć pierwszą pracę), Skoki (świadoma decyzja o zmianie, chcemy zmienić firmę, albo założyć własną działalność, aby umocnić swoją pozycję na rynku pracy) i Szanse (dzieje się coś wspaniałego czego się nie spodziewamy np. nowa, ciekawa oferta pracy, która sama nas znajduje). Przemiany w tej książce są bardzo istotne, ponieważ Jon pokazuje, jak w danej przemianie, która Cię dotknie, mogą pomóc Ci znajomości, osobowość, zapał czy umiejętności. Zawodowo od nowa - moja ocena Według mnie pozycja jest świetna dla osób, które nie do końca są zaznajomione ze specyfiką planowania własnej kariery i potrzebują czegoś na początek. Książka ta nie powie Ci, jak masz dokonać zmiany, ale jeżeli już podejmiesz tę decyzję, da Ci narzędzia i wskazówki do tego, nad czym powinieneś popracować, aby osiągnąć swój cel. Jest takim książkowym trenerem planowania kariery. Jeżeli więc planujesz zmianę, warto sięgnąć po tę pozycję. Jest spójna, ciekawa, mądrze napisana, ale i wymagająca. Wykonywanie wszystkich ćwiczeń jest wpisane w jej użyteczność. Idealny poradnik dla początkujących, więc... Moja ocena: 10/10
Zrobione! Naucz się kończyć to, co zacząłeś
Jon Acuff0
Okładka ksiązki - Zrobione! Naucz się kończyć to, co zacząłeś

Cierpisz na „słomiany zapał”?Prześladują cię nieukończone zadania i nieosiągnięte cele?Podobają ci się wszystkie nowe pomysły?Z zaczynaniem...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski