Zapomniani

Napisany z rozmachem thriller rodzinny o zbrodniach z niedawnej przeszłości, o których trzeba pamiętać...

1944. Kathrin Mändler zaczyna pracę jako pielęgniarka; wierzy, że wreszcie odnalazła swoje miejsce. Niedługo potem poznaje charyzmatycznego doktora Karla Landmanna, który niesamowicie ją pociąga. Zbyt późno orientuje się, że praca Landmanna zagraża życiu wielu ludzi, w tym i jej.

2013. W Monachium mieszka człowiek do zadań specjalnych, Manolis Lefteris. Gdy otrzymuje zlecenie, by przechwycić tajemnicze dokumenty, będące w posiadaniu pewnej starszej pani, uznaje to za rutynowe zadanie. Nie przeczuwa, że wkrótce odkryje zbrodnię, która pozostawała tajemnicą przez całe pokolenia...

,,Ellen Sandberg napisała poruszającą i odmienną powieść, we frapujący sposób łącząc fakty historyczne z czasów Trzeciej Rzeszy ze współczesną fikcyjną historią kryminalną". Bücher Magazin

,,Nie kojarzę żadnej tak dobrej książki o funkcjonujących w Trzeciej Rzeszy głodowniach - zakładach, w których mordowano pacjentów przez zagłodzenie. Powieść jest bardzo poruszająca, a autorka, nadając jej formę kryminału, sprawiła, że czyta się ją niezwykle łatwo". Księgarnia J. Diekmann

Informacje dodatkowe o Zapomniani:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-03-20
Tytuł oryginału: DIE VERGESSENEN

Tagi: bóg Thrillery szpiegowskie

Kup książkę Zapomniani

Zapomniani - opinie o książce

„Zapomniani” to połączenie fikcyjnej opowieści kryminalnej z prawdą historyczną. Choć książka nie wciągnęła mnie od pierwszych stron, a poruszana tematyka sprawiła, że lekturę musiałam sobie dawkować, to książka zasługuje na uwagę. Narracja prowadzona jest naprzemiennie przez Manolisa i Verę, którzy chcą odzyskać dokumenty, kilkakrotnie pojawią się także wspomnienia ciotki Kathrin, które uzupełnią jakże ważną historię wojennych wydarzeń. Akcja toczy się bardzo leniwie, czasami może nazbyt wolno, lecz to, co odkryją nasi bohaterowie, wynagradza ten mały minus. Żałuję tylko, że historia rodziny Manolisa była tylko liźnięta i stanowiła tło tej książki, wydarzenia opisane w prologu były bardzo poruszające.

Cała recenzja tu: http://www.bookparadise.pl/2019/04/zapomniani-ellen-sandberg.html

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski