Zakochany golem

W końcu zobaczyli małą szczelinę, przez którą przeciskało się słabe światło księżyca. Chrapuś odruchowo uskoczył w bok. Blask Luny nie mógł go zabić, jednak był jakoś do niego uprzedzony.
Chester przystanął. Rozglądnął się dookoła i zagwizdał. Grundy zsiadł z Chrapusia, pozaglądał tu i ówdzie, po czym wdrapał się centaurowi na ramię, by móc wyjrzeć na zewnątrz.
Teraz wszystko widział jak na dłoni. W górze blady księżyc przycupnął za niesforną chmurką. Poniżej rozpościerało się budzące grozę dno Wielkiej Rozpadliny. Nagle Grundy poczuł się tak, jakby spadał w tę straszną przepaść. Zakręciło mu się w głowie. Wielkie łapsko Chestera pochwyciło go w samą porę.
- Na drugi raz, nim wyjrzysz przez tę szparkę, dobrze się nad tym zastanów – dociął mu Chester.
- Święte słowa – burknął Grundy, zsuwając się w dół. Chciał być jak najdalej od szczeliny. Miał dosyć.

Informacje dodatkowe o Zakochany golem:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 1993 (data przybliżona)
ISBN: 83-7120-010-2

Kup książkę Zakochany golem

Zakochany golem - opinie o książce

Tamten zły wiatr
Piers Anthony0
Okładka ksiązki - Tamten zły wiatr

Rodzina Baldwinów trafia do Xanth wdmuchnięta przez zły huragan Wesoła Wdówka. W tym samym czasie Demon X(A/N)th zostaje wyzwany na pojedynek przez inne...

Barwa jej bielizny
Piers Anthony0
Okładka ksiązki - Barwa jej bielizny

Piękna syrena Mela pragnie wyjść za mąż, prosi więc maga Humfreya o pomoc w znalezieniu odpowiedniego kandydata. Może nim zostać jedynie przystojny książę...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz