Zakażenia krwiopochodne, pomimo znacznej poprawy sytuacji epidemiologicznej w tym zakresie w Polsce, pozostają nadal groźne i stanowią istotny problem, nie tylko w wymiarze jednostkowym, ale także dla zdrowia publicznego.
Monografia Zakażenia krwiopochodne. Profilaktyka przedstawia najistotniejsze zagadnienia związane z tą tematyką. W publikacji zostały zaprezentowane:
- aktualna wiedza epidemiologiczna, zarówno światowa, jak i krajowa, odnosząca się do zagrożeń związanych z zakażeniami krwiopochodnymi;
- współczesne możliwości leczenia, w tym swoistej, nieswoistej oraz farmakologicznej profilaktyki przedekspozycyjnej, a także poekspozycyjnej;
- procedury zapobiegające skutkom ekspozycji na materiał biologiczny w świetle obowiązujących w Polsce aktów prawnych.
Książka omawia najbardziej popularne zakażenia wirusowe szerzące się drogą krwiopochodną. W kompleksowy sposób przedstawia objawy, przebieg oraz diagnostykę i leczenie zakażeń krwiopochodnych. Została w niej uwzględniona swoista, nieswoista oraz farmakologiczna profilaktyka zarówno przedekspozycyjna, jak i poekspozycyjna. Ważną częścią monografii jest procedura postępowania na materiał biologiczny potencjalnie zakaźny. Całość została dopełniona aktualną wiedzą uwzględniającą nie tylko krajowy, ale także światowy stan epidemiologicznych zagrożeń zakażeniami krwiopochodnymi.
Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2020-03-09
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN:
Liczba stron: 141
Chcę przeczytać,