Zaczekaj

Tomik poezji, mówiący o uczuciach w ogóle, piętnujący zło jako takie, spotykane w naszym życiu i gloryfikujący to, co w nas dobre. Niestety, tych złych jakże ludzkich cech w nas samych jest więcej.

W tomiku niniejszym są też krótkie refleksje całkiem nie rymowane, punktujące to, co w miłości jest istotne i to nie tylko to, co najpiękniejsze, a skrywane w naszych wnętrzach. Jest tu serce przedstawione jako skazaniec, a także ogród szczęścia utkany na byłym poligonie uczuć. Pada pytanie, ile kosztuje szczęście w swoistym Sklepie, bo przecież w obecnym zabieganym świecie wszystko jest na sprzedaż, szczęście też. A my sami nie potrafimy go odnaleźć, więc szukamy go między jednym zakupem a drugim.

Spotykamy tu też słowo o chorobie, niszczącej człowieka i doprowadzającej do śmierci, ale słowo to przekazane jest w formie… listu od Nowotworu do instancji wyższej, gdzie nadawca chwali sobie wywczasy w Skórze. Jest też na końcu swoiste pożegnanie autora, jakby zamieszkał właśnie już w kwaterze na cmentarzu swoich uczuć. Niema prośba o pamięć o żywych i umarłych.

Cały tomik to przemyślenia o przemijaniu ubrane w krótkie, czasem wydawałoby się wręcz nawet zbyt krótkie słowa, dotykające tego, na co się składa na człowieczeństwo z jego kwintesencją w postaci dobra, do którego wszyscy tak bardzo dążymy, ale po drodze gubimy się, a potem kluczymy w poszukiwaniu utraconego wątku życiowego. Miłość, przyjaźń i pamięć o drugim człowieku to rzecz jasna jedne z najważniejszych utraconych wątków, niezwykle istotnych w budowaniu relacji z innymi ludźmi i dającymi na koniec ukojenie sumienia.

Informacje dodatkowe o Zaczekaj:

Wydawnictwo: Goneta.net