Zabawy z elektroniką. Ilustrowany przewodnik dla wynalazców i pasjonatów

Fascynuje Cię elektronika? Chciałbyś zrealizować swój pierwszy projekt, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie martw się! Oddajemy w Twoje ręce podręcznik, dzięki któremu już wkrótce samodzielnie zaprojektujesz i zbudujesz układ elektroniczny. Zacznij od czegoś praktycznego, np. termometru, lub czegoś całkowicie zwariowanego, np. zestawu migających diod. Wszystko w Twoich rękach!

Jeszcze nigdy na rynku wydawniczym nie było książki tak potrzebnej osobom rozpoczynającym wędrówkę po świecie elektroniki. W trakcie lektury nauczysz się niezbędnych podstaw - lutowania, zdejmowania izolacji oraz rozpoznawania podstawowych układów elektronicznych. Każdy rozdział to kolejna dawka solidnej wiedzy: stosowanie baterii i zapewnianie zasilania, wykorzystanie diod i wiele innych nowych tematów. Rozpoczniesz tu również zabawę z platformą Arduino. Dzięki licznym modułom daje ona ogromne pole do popisu. Dalmierze, wykrywacze ruchu, sterowanie silnikami to tylko część projektów, które zrealizujesz z Arduino. Książka ta jest doskonałym źródłem informacji dla wszystkich amatorów elektroniki!

Dzięki tej książce:

nauczysz się czytać schematy elektroniczne zidentyfikujesz podstawowe elementy elektroniczne poznasz podstawowe prawa świata elektroniki wykorzystasz platformę Arduino zbudujesz swój pierwszy zaawansowany układ elektroniczny

Poznaj prawa rządzące światem elektroniki - zbuduj swój pierwszy układ elektroniczny!

Informacje dodatkowe o Zabawy z elektroniką. Ilustrowany przewodnik dla wynalazców i pasjonatów:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2014-01-20
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Zabawy z elektroniką. Ilustrowany przewodnik dla wynalazców i pasjonatów

Zabawy z elektroniką. Ilustrowany przewodnik dla wynalazców i pasjonatów - opinie o książce

Raspberry Pi. Przewodnik dla programistów Pythona
Simon Monk0
Okładka ksiązki - Raspberry Pi. Przewodnik dla programistów Pythona

Zrealizuj projekt dla Pi za pomocą Pythona! Zastanawiasz się, czy komputer wielkości lekko przerośniętej karty kredytowej może podołać typowym zadaniom...

Arduino dla początkujących. Kolejny krok
Simon Monk0
Okładka ksiązki - Arduino dla początkujących. Kolejny krok

Arduino — mała płytka o ogromnym potencjale — otworzyła świat elektroniki dla szerokiego grona pasjonatów, którym pozwoliła wreszcie zrealizować...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung