reklama

Yule. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie zimowe

Żyj w zgodzie z Kołem Roku i celebruj przesilenie zimowe!

Yule - przesilenie zimowe - to sabat obchodzony z 21 na 22 grudnia. Jest to najdłuższa noc w roku, moment, w którym ciemność osiąga punkt kulminacyjny, by stopniowo zacząć ustępować światłu. Święto wiąże się z nadzieją i oczekiwaniem na jaśniejsze dni. Wypełnia je wspólne ucztowanie, palenie świec i wiara w lepsze jutro.

Przesilenie zimowe to wyjątkowy i magiczny okres. Warto się wtedy wsłuchać w siebie, rozpoznać i oswoić swój duchowy mrok oraz rozbudzić w sobie radość i nadzieję na nadchodzącą przyszłość. Podczas Yule spotyka się cała rodzina, by świętować i cieszyć się swoją obecnością.

Poznaj historię i tradycje związane z Yule, praktyki magiczne, zaklęcia, wróżby i medytacje, dzięki którym w pełni będziesz świętować ten sabat. Odkryj sekrety Yule i czerp korzyści z celebrowania Koła Roku!

Informacje dodatkowe o Yule. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie zimowe:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Yule. Rituals, Recipes & Lore for the Winter Solstice

Kup książkę Yule. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie zimowe

Yule. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie zimowe - opinie o książce

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-01-09, Ocena: 5, Przeczytałem,
"Yule" to już jeden z ostatnich tomów tej serii, nad czym ubolewam, bo uwielbiam zawarte w niej ciekawostki, informacje, a także zawsze wyczekiwałam odsłon okładek nowego wydania!

Jedna z autorek przybliża nam Yule, święto związane z przesileniem zimowym. Było ono obchodzone już w czasach starożytnych, co prawda w innej formie niż obecnie, ale silnie zaznaczyło się w wielu kulturach i przetrwało po dziś.

Z treści możemy dowiedzieć się o tym jak było obchodzone setki i tysiące lat temu w różnych zakątkach świata, do jakiej bogini zwracały się skandynawskie kobiety z prośbą o płodność w tym czasie, jak przerabiano stare wersje obrzędów tego sabatu na nową modłę, jak się zmieniało, jakie warianty przyjmowało w różnych kulturach, a także jak obchodzone jest współcześnie w różnych zakątkach świata - np. W Japonii czy Meksyku.

Oprócz tego niezmiennie możemy liczyć na garść ciekawostek o symbolach tego święta - co oznaczają świece? Jakie znaczenie mają zimowe kolory? Z jakimi bóstwami jest kojarzone Yule? Jakim zwierzętom przypisywano w tym czasie świętość? W zależności od miejsca na kuli ziemskiej mógł być to np. Jeleń, koń, wół lub świnia.

Autorka przekazuje również nieco informacji o żywych drzewkach na okres świąt czy zawiłości związanych z kalendarzem i umiejscowieniem tego święta.

Jak zwykle możemy też liczyć na opisy wróżb, zaklęć, rytuałów, przepisów oraz inspiracji do rękodzieła na ten czas.

Gorąco polecam Wam tę serię oraz ten konkretny tom, bo bardzo dobrze mi się go czytało ? te książki to dosyć duża ilość skompresowanej wiedzy na temat poszczególnych świąt pogańskich, ale też zachęta do samodzielnego zgłębiania tematu!?

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski