Judyta Breszka i Piotr Kostecki tworzą coraz bardziej zgrany zespół, nie tylko na sali sądowej. Niestety problemy, w które wpadli, kolejny raz burzą ich spokój. W Judycie budzi się gen samodzielności i niezależności, dlatego stara się je rozwiązać po swojemu. Prosi o pomoc osoby, od których od dłuższego czasu trzymała się z daleka, co generuje kolejne nieporozumienia i napięcia. Duma i nieustępliwość nie są najlepszymi doradcami w relacjach międzyludzkich. A gdy do głosu dochodzą emocje i pożądanie, może zdarzyć się wiele…
Czy dwojgu prawników uda się doprowadzić do wydania ostatecznego wyroku? Również tego, który dotyczy ich samych?
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN:
Liczba stron: 344
Język oryginału: polski
,,Wyrok namiętności" to trzecia część serii z aktami. Serii, która jak się zacznie czytać to nie można przestać. Jest to wspaniałe połączenie romansu z kryminałem. Ale nie ma tutaj policjantów, a są prokuratorzy i prawnicy.
Judyta i Piotr i nie tylko świetni prawnicy, ale również para, której uczucie z każdym tomem staje się silniejsze. Nie do końca mogą jednak cieszyć się spokojem. Przez brata pani mecenas wpadli w kłopoty. Judyta próbuje je rozwiązać po swojemu i postanawia odezwać się do osób, z którymi obiecała sobie nie mieć nic już wspólnego. U Piotra w kancelarii również się dzieje, z czego nie jest zadowolony jego kolega Marcel. Czy uda im się w końcu doprowadzić do ostatecznego wyroku? Przekonacie się sami.
Problemy zawodowe przeplatają się tutaj z namiętnością. Jak zwykle będzie trochę niedomówień. Czasami również zabawnych sytuacji.
Cieszę się bardzo, że miałam możliwość przeczytać tę serię od razu całą. Jest ona rewelacyjna. Ciężko jest rozstać się z głównymi bohaterami, których nie da się nie lubić. Są świetnymi prawnikami a kłopoty, w które wpadli potrafią wywołać wiele emocji. Czytając byłam ciekawa jak zakończa się. Są również świetną, charyzmatyczną parą. Uwielbiam ich prywatne rozmowy, które nie jeden raz mnie rozbawiły.
Pani Natalia ma niezwykle lekkie pióro czaruje słowem. Ja jestem już dawno oczarowana jej powieściami i ,,seria z aktami" również stała się moja ulubioną.
Jeśli jeszcze nie czytaliście tej serii to bardzo polecam.
Zauważyłam, że każda kolejna część o parze prawników zaczynała być mniej interesująca- startowałam od oceny bardzo dobrej, a skończyłam na przeciętnej. Uważam, że ostatnia powieść była nieco wymuszona, a mnogość skomplikowanych terminów prawniczych raczej nie zainteresuje statystycznego Kowalskiego. Prawo gospodarcze czy karne to naprawdę coś trudnego, a skoro Natalia Sońska sama jest prawniczką, to powinna o tym pamiętać.
Szkoda, że początkowe wersy ,,Wyroku namiętności" nie zostały zaprojektowane tak, aby od razu czuć się swobodnie podczas czytania. Wiem dobrze, że wielu autorów dba właśnie o taką przypominającą konstrukcję, natomiast tutaj mi tego zabrakło. Nie zachęcam więc do wybiórczego sięgania po części cyklu- lepiej, by czytelnicy znali całą prawdę o parze fikcyjnych prawników. Ich postawy są bardzo specyficzne, a praca jest dla nich niemal wszystkim. Czy zatem w końcu dobrze zauważą siebie, mimo wciąż pojawiających się kłopotów natury prawnej, rodzinnej i uczuciowej? Zapraszam do lektury.
Całe szczęście, że poza opowieściami typowo prawniczymi autorka znalazła sporo miejsca na elementy pasujące do obyczaju. Czytelnicy mogą zauważyć, czym jest prawdziwa kobieca lub męska przyjaźń- zarówna ta mocna, jak i chwilami zachwiana. Możemy także zrozumieć, że niemal całkowite poświęcenie się pracy i siedzenie w biurze od rana do nocy nie jest dobre ani dla zdrowia, ani dla wątku miłosnego. Ważne jest też to, by znaleźć odrobinę czasu dla bliskich i doceniać ich drobne, ale szczere gesty. Inaczej może być na to za późno...
Podobały mi się też wypowiedzi Judyty Breszki i Piotra Kosteckiego odnośnie do instytucji małżeństwa. Czy jest to dla nich podpisanie cyrografu, nic nieznaczący papierek, a może forma życia dopięta na ostatni guzik? Warto się o tym przekonać.
Cóż, końcową, trzecią część cyklu, oceniam jako przeciętną. Cieszę się też że autorka nie będzie przedłużać historii bohaterów na siłę. Dla mnie nigdy nie ma to sensu. Plusem jest też odpowiednie zakończenie, które pasuje do całości cyklu.
"Wyrok namiętności" to trzecia odsłona "Serii z Aktami" autorstwa Natalii Sońskiej. Dwie poprzednie części zdecydowanie trafiły w mój literacki gust, dlatego byłam bardzo ciekawa, jakie zakończy się historia Judyty Breszki i Piotra Kosteckiego. Czy lektura spełniła moje oczekiwania? Już spieszę z wyjaśnieniem.
Tym razem Judyta i Piotr starają się stawić czoło problemom, które miały swój początek w poprzedniej części. Mimo iż ich wzajemna relacja mocno się rozwinęła, a oboje obdarzyli się zaufaniem, nadal mają swoje stare przyzwyczajenia, które pozostały im po okresie, gdy nie byli w związku. Między innymi, dlatego dumna pani mecenas stara się rozwiązać sprawę z Malczewskim na własną rękę, wtajemniczając w szczegóły osoby, od których miała się całkowicie odciąć, co niekoniecznie spodoba się Piotrowi, gdy tylko się o tym dowie. Czy Kostecki poczuje się z tego powodu urażony?
Jedno jest pewne. Kiedy do głosu dochodzą emocje, wszystko jest możliwe... Czy zatem mimo nieporozumień i napięć Judyta i Piotr nadal będą razem? Czy sprawa z Malczewskim zakończy się po ich myśli? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.
Muszę przyznać, że po przeczytaniu "Wyroku namiętności", czuję lekki niedosyt. Myślałam, że cała historia zakończy się postawieniem tej faktycznej kropki nad i, a tymczasem chętnie poznałabym szczegóły pewnego procesu, który ma się dopiero odbyć. Chociaż autorka zapowiedziała, że "Wyrok namiętności" to ostatnia część serii, wydaje mi się, że sama nie do końca była pewna, czy chce rozstać się ze swoimi bohaterami i pozostawiła furtkę, aby ewentualnie zrobić ukłon w stronę czytelników i napisać jeszcze jeden tom. I nie ukrywam, że bardzo by mnie takie rozwiązanie ucieszyło.
Bardzo podobało mi się, że w tej części Judyta i Piotr wreszcie odkryli, jak wiele dla siebie znaczą. Przestali się bać swoich uczuć i nareszcie odważyli się na to, by przyznać się do tego, co siedzi głęboko w nich. W pewnym momencie postanowili również przestać się ukrywać i w bardzo subtelny sposób obwieścili światu, że łączy ich coś więcej niż tylko sprawy zawodowe.
Moją uwagę przykuł również przelotny romans dwójki pobocznych bohaterów. Od pierwszego wspomnienia o ich współpracy, domyślałam się, co się między nimi wydarzy i chętnie dowiedziałabym się, czy było to jednorazowe tournée, czy jednak będzie z tego coś więcej.
W mojej ocenie "Wyrok namiętności" to świetna lektura, którą wciąga już od pierwszych stron. Przyjemnie było ponownie wkroczyć do prawniczego świata Judyty i Piotra, pełnego prawniczych kazusów i namiętności. Żywię ogromną nadzieję, że jednak nie była to jeszcze ostatnia odsłona tej historii.
Judyta Berszka, warszawska prawniczka znana ze swojej nieustępliwości i niezależności, ponad wszystko ceni lojalność. Kierując się nią, zgadza się pomóc...
Gorąca, malownicza Prowansja. Lawendowe pola odurzające swoim zapachem i winnice pełne dojrzewających winogron. Brzmi jak raj na ziemi? To tu wakacje...
Przeczytane:2024-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dla jednych będzie to zwykłe czytadełko, dla innych historia utkana z krwi i kości. Ja zdecydowanie zaliczam się do drugiej grupy czytelniczej i uważam, że wszystkie przygody tej pyskatej prawniczki są niesamowicie intrygujące. Nawet nie wiecie, jak bardzo czekałam na kontynuację tej serii. Już od pierwszej części czułam, że Judyta Breszka zawładnie moim sercem i tak się właśnie stało. Każdy kolejny tom pochłaniałam niczym nałogowiec sięgający po kolejnego papierosa.
Już myślała, że osiągnęła wszystko. Spełniona zawodowo, szczęśliwie zakochana. Tworzy z Piotrem związek, oparty na zaufaniu i wzajemnej pomocy. Jednak problemy ciągle się piętrzą, a ich zalążkiem jest niesforny brat Judyty, który prawo bierze sobie za lewo. Nie łatwo jest walczyć z wiatrakami, jednakże oni nie boją się nawet tych najcięższych spraw. Ogromna determinacja, dbałość o drugą osobę i chronienie przez niedomówienie. Tak w skrócie można określić osobowości Judyty i Piotra. Nie sposób ich nie darzyć sympatią.
Co prawda ostatni tom wydał mi się być najsłabszym ze wszystkich, co nie zmienia faktu, że i tak ta seria jest naprawdę wysoko w czołówce.
Natalia Sońska stanęła na wysokości zadania dodając postaciom powera, zaciętości i zwyczajnie ludzkiej twarzy, w której czytelnik może dostrzec masę emocji. Nie znajdziecie w tych książkach nudy, ponieważ akcja wre przez całą historię. Osoba zatapiająca się w lekturę, czuje się jak uczestnik podróży kolejką górską i to ze znaczną różnicą poziomów. Mieszanka gatunków tylko dopełnia wrażeń, zatem doznań cała moc!
Polecam tą książkę, jak i całą serię. Jest ona dla każdego, kto lubi się zatopić w świat z sali sądowej czy kancelarii adwokackiej. Ale nie bój się. Przyziemnych spraw również nie zabraknie.