Wyobraźnia Dialogu. Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?

Chrześcijaństwo nie tylko wyrosło z pnia judaizmu -  ono odnawia swoje w nim zakorzenienie. Pielęgnowanie tych korzeni oraz świadomość ich głębokości potrzebne są każdemu chrześcijaninowi, umocni wiarę i poczucie przynależności do ludu Bożego. Jan Grosfeld, profesor nauk społecznych, zajmując się żydowskimi wpływami na kształt cywilizacji europejskiej, wskazuje na ścisły związek chrześcijaństwa z tradycją judaistyczną. Na tytułowe pytanie: ,,Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?" autor odpowiada nie tylko z wnikliwością wytrawnego badacza, ale również z troską Europejczyka, myślącego o bezpieczeństwie i trwałości fundamentów naszej cywilizacji.

Książka Jana Grosfelda ukazuje się w serii ,,Wyobraźnia Dialogu", która jest odpowiedzią na widoczną w naszym stuleciu potrzebę rozwoju sztuki myślenia dialogicznego. Dialog wyrasta z przekonania, że każda religia i kultura jest inspiracją do zastanowienia się nad tajemnicą świata, w szczególności nad różnorodnością dróg i doświadczeń człowieka.

Informacje dodatkowe o Wyobraźnia Dialogu. Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2016-11-08
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Wyobraźnia Dialogu. Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?

Wyobraźnia Dialogu. Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów? - opinie o książce

Od lęku do nadziei. Chrześcijanie, Żydzi, świat.
Jan Grosfeld0
Okładka ksiązki - Od lęku do nadziei. Chrześcijanie, Żydzi, świat.

Prawdziwa polityka to dawać człowiekowi taką możliwość, by z jego serca znikło ostrze nienawiści skierowane ku drugiemu. Uczynić to może tylko Bóg...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski