Wybrałem życie

Czy można doświadczyć depresji i dwóch prób samobójczych, a potem zawalczyć o siebie i odbić się od dna?

Poruszająca opowieść chłopaka z Zagłębia, który ostatecznie zdecydował się żyć i sięgnąć po swoje marzenia.

Ta historia zaczyna się w domu rodzinnym Michała Czerneckiego. Wiedzie przez trudne dzieciństwo, starcie z demonami przeszłości i spotkanie miłości życia. Przejmująco szczera rozmowa o wszystkim, co ważne: miłości, męskich przyjaźniach, byciu ojcem, pieniądzach. O sukcesach i porażkach na planach najpopularniejszych polskich filmów, pracy z najlepszymi reżyserami. O kryzysach, które czasem wracają. O wieloletniej pracy nad sobą.

Michał Czernecki (ur. 1978 r.) - absolwent krakowskiej PWST. Obecnie gra w najpopularniejszych polskich produkcjach - Diagnoza, Leśniczówka, Wojenne dziewczyny, Ucho Prezesa.

Monika Sobień (ur. 1985 r.) - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Stworzyła portal WeMen.pl, w którym najciekawsi mężczyźni w Polsce opowiadają jej swoje historie.

Informacje dodatkowe o Wybrałem życie:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2018-09-19
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Wybrałem życie

Wybrałem życie - opinie o książce

"Mam czyste intencje. Z nich też wzięła się ta książka. Nie żeby kimkolwiek manipulować czy znów grać na siebie, tylko żeby podzielić się swoim doświadczeniem i dać je tym, którzy będą chcieli wziąć. Chcę też sam zobaczyć czarno na białym, do jakiego miejsca te wszystkie spotkania, zdarzenia i zakręty mnie doprowadziły. Nie chcę i już nie kreuję się na kogoś, kim nie jestem. Dlatego odpowiadam tak szczerze, jak tylko potrafię, nie cenzuruję się, chociaż często przyznaję się do rzeczy, które nie stawiają mnie w najlepszym świetle".

Trudno oceniać czyjeś życie, zwłaszcza przez pryzmat szczerej rozmowy noszącej znamiona terapii.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski