Wszystko w porządku i inne kłamstwa

Whitney Cummings - amerykańska komiczka, aktorka, pisarka, reżyserka oraz producentka. Znana z występów w serialu ,,Whitney". Współautorka serialu komediowego ,,Dwie spłukane dziewczyny" nominowanego do nagrody Emmy. ,,I'm Fine and Other Lies" to połączenie wspomnień autorki z poradnikiem, jak radzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach. Opowiada o ważnych tematach w błyskotliwy i zabawny sposób. Jak przekonuje w książce jej autorka - nigdy nie jest tak źle, jak nam się wydaje, a z każdej opresji można wyjść obronną ręką.

Informacje dodatkowe o Wszystko w porządku i inne kłamstwa:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Wszystko w porządku i inne kłamstwa

Wszystko w porządku i inne kłamstwa - opinie o książce

Jeżeli szukacie książki przy której będziecie płakać ze śmiechu to koniecznie sięgnijcie po „Wszystko w porządku… i inne kłamstwa”.  Książka jest pamiętnikiem/autobiografią Whitney Ann Cummings, której życie pełne jest dziwnych historii oraz błędów. Jednak kogo życie takie nie jest? Najważniejsze to wyciągać z nich wnioski i lekcje, a autorka na pewno to robi. Dlatego książkę możemy uznać także w niewielkim stopniu za poradnik.

Książka napisana jest lekkim piórem i prostym językiem. Słownictwo używane przez autorkę w dużej mierze jest także potoczne. Jednak to powoduje, że książka jest tak śmieszna i jeszcze bardziej realistyczna. Historie w niej opisane są dosłownie z życia wzięte i czasami odniosłam wrażenie jakbym czytała o sobie, albo bliskiej mi przyjaciółce. Żeby nie było tak kolorowo to nie będziemy się tutaj wyłącznie śmiać. Autorka opisuje też historie, które były dla niej bardzo trudne, ale i nauczką. Jednak Whitney nie byłaby sobą gdyby nawet w tych opisach nie zawarła dawki humoru.

Co tu dużo mówić - naprawdę polecam Wam tę książkę. Spędziłam z nią bardzo udane popołudnie i zdecydowanie tego nie żałuję. Dzięki niej spojrzałam z zupełnie innej perspektywy na własne gafy i uważam, że może czasami warto podejść do wielu rzeczy z większym dystansem, a na pewno nauczyć się z tego śmiać.

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2021-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Lubicie się śmiać? Ja uwielbiam.
Miałam możliwość przeczytać ,, Wszystko w porządku... i inne kłamstwa". Bardzo się z tego powodu cieszę ? premiera tej książki miała miejsce 24 lutego.
Nie wiem jak miałabym jednym słowem określić tą lekturę ? Jest to na pewno w jakimś stopniu poradnik ale zawiera również mnóstwo elementów biograficznych. W końcu to opowieść o wydarzeniach z życia autorki.
Tym co najbardziej mnie ujęło w tej pozycji to lekkie pióro i rewelacyjne poczucie humoru naszej bohaterki.
Wszystkie opowieści czytałam z przyjemnością i zainteresowaniem, wielokrotnie wybuchając śmiechem. Czasami kręciłam głową z niedowierzaniem...
Autorka ma wyjątkową zdolność opisywania nawet trudnych sytuacji w sposób komiczny. Jednak jak się temu dziwić skoro od lat jej profesją jest stand up.
Życie prowadziło ją różnymi drogami, pozwoliło tym samym zebrać wiele doświadczeń. Dzieli się tym wszystkim z nami, żartobliwie pisząc, że dzięki temu zaoszczędzimy na opłacaniu wizyt u terapeuty.
Czy mi się podobało? Bardzo!!!
Tak bardzo, że zaczęłam szukać w Internecie występów autorki. Uwielbiam jej dystans, humor i ten cudowny uśmiech.
Ponieważ czytanie było dla mnie wielką przyjemnością i świetnie się przy tym bawiłam to polecam Wam z całego serca ?

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski