reklama

Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści

Oliver Sacks zastanawia się, co czyni nas ludźmi oraz dzieli się swoim zachwytem nad pięknem świata przyrody i treścią życia w XXI stuleciu.

W ostatnim zbiorze esejów Olivera Sacksa możemy zobaczyć, jak wielu pasjom się poświęcał, jak wielostronną i rozbudowaną miał wiedzę naukową - a zarazem że był właściwie monotematyczny, gdyż zachwycała go i olśniewała ludzka egzystencja w jej najróżniejszych postaciach.

Wszystko na swoim miejscu przynosi teksty poświęcone ogromnie różnorodnym tematom. Na co ludziom ogrody? Jak i kiedy lekarz ma oznajmić pacjentowi, iż ten cierpi na Alzheimera? Jak media społecznościowe oddziałują na nasze umysły? W niektórych z zamieszczonych w tomie tekstów autor po raz pierwszy podejmuje takie tematy jak depresja, psychoza czy schizofrenia, w innych powraca do kwestii, które od dawna go interesowały: zespół Tourette'a, starość, demencja czy halucynacje.

,,Życie Olivera Sacksa zawsze pełne było zachwytu, pasji i wdzięczności... Przez ponad czterdzieści pięć lat swej aktywności pisarskiej Oliver Sacks tłumaczył nam, jak myślimy, spostrzegamy i pamiętamy, jak kształtujemy swój obraz świata i samych siebie. I dokładnie tak samo jest w jego ostatniej, fascynującej książce".

Nicole Krauss, autorka Historii miłości

Informacje dodatkowe o Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-05-18
Kategoria: Psychologia
ISBN: 9788382020168
Tytuł oryginału: Everything in Its Place. First Loves and Last Tales

Kup książkę Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści

Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2021-06-20,

"Wszystko na swoim miejscu" to miła odmiana po thrillerach i powieściach obyczajowych ostatnimi czasy. Czas na literaturę faktu. Dobrze sięgać po książki, które wbrew pozorom nie interesują nas na pierwszy rzut oka, bo można się miło zaskoczyć. Polecam taką metodę- raz na jakiś czas sięgam po gatunki, które mnie niezbyt interesują.

IG: Czytomanka

👉Sięgając po tę książkę nie miałam oczekiwań. Celowo nie czytałam nic na jej temat, żeby przeczytać i być obiektywną względem siebie. To był genialny pomysł! Wszystko na swoim miejscu to zbiór esejów, gdzie możemy przeczytać o bardzo ważnych dla człowieka wartości takich jak docenianie czasu, śmierć, miłość, to co czyni nas ludźmi. Przeczytamy również o samym autorze, jego dzieciństwie to jak doszedł do tego jakim jest człowiekiem. Dla mnie najtrudniejsze tematy były typowo chorobowe jak alzheimer, depresja, halucynacje, omamy, choroby psychiczne i neurologiczne, to jak funkcjonuje wtedy mózg. Najtrudniejsze momenty podczas czytania.

👉Książka momentami była trudna, czasami emocje brały górę i zwyczajnie czułam się źle, przybita. Mimo wszystko książka jest bardzo wartościowa, interesująca i mocno emocjonalna!

Dziękuje @zysk_wydawnictwo za egzemplarz!

❗Ocena: 7/10

Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem
Oliver Sacks0
Okładka ksiązki - Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem

Książka Olivera Sacksa, angielskiego neurologa i psychiatry, z pozoru tylko podejmuje wąsko rozumianą tematykę medyczną związaną z neuropsychologią czy...

Muzykofilia
Oliver Sacks0
Okładka ksiązki - Muzykofilia

W Muzykofilii Oliver Sacks bada potęgę muzyki, analizując doświadczenia pacjentów, muzyków i zwykłych ludzi, a znajdą się między nimi: chirurg, który po...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski