Wchodząc w XXI wiek Polska - jak i cały świat - stała się areną cyfrowej rewolucji. Komputery z fantastycznych wizji przeobraziły się w przedmioty codziennego użytku. Bezgłośny światłowód wyparł skrzeczące modemy, a pokolenie MTV, zbiorowy umysł zjednoczony przed telewizorem, ustąpiło przed pokoleniem Neo, cyborgami połączonymi z komputerami - i sobą nawzajem. Miłość, polityka, kultura, media - globalna sieć odmieniła wszystko. Internet stał się ,,miejscem", w którym żyjemy, bawimy się, kochamy, walczymy i nienawidzimy. Czytamy fake newsy, tweetujemy, share'ujemy kontent, lajkujemy... Stanowimy konglomerat umysłów, ciał i maszyn.
Wszyscy jesteśmy połączeni. Wszyscy jesteśmy cyborgami.
Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN:
Liczba stron: 248
To przejmująca opowieść o młodym człowieku, który pogubił się na ścieżkach życia. Tytułowy bohater - Krzysiek - uwiedziony przez narkotyki, zaprzepaszcza...
Przeczytane:2021-11-15, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2021, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2021,
Osobiste wspominki na temat historii Internetu, a zwłaszcza jej polskiej części. Napisane lekkim piórem, z szerokim spektrum tematycznym.
Autor pokazuje płynne przejście kultury masowej od pokolenia telewizji do pokolenia sieci - niestety trochę powierzchownie.