Wot. 4

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Emigrant– nomad z własnego wyboru, czy też skazany wyrokami losu uciekinier? Wielu Polaków co roku wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszego życia lub chociaż lepszego zarobku. Zostawiają swoje rodziny, obiecując sobie, że wyjazd jest tylko na chwilę. Jednak dni szybko przechodzą w miesiące, a miesiące w lata.

Książka Wot.4 to barwna opowieść o polskiej emigrantce, która nęcona lepszym zarobkiem postanawia wyjechać do Anglii. Pełna niepokoju przyjeżdża do obcego kraju, gdzie czeka ją wiele przygód i jeszcze więcej przeprowadzek. Razem z czytelnikiem uczy się życia w nowej rzeczywistości, brnie przez szkoły językowe oraz walczy ze stereotypowymi opiniami na temat Polaków.

Równie ciekawe są historie innych emigrantów oraz Anglików, które gęstą siecią przeplatają historię głównej bohaterki. Znajdziemy tu historie miłosne i ludzkie dramaty, a wszystko to otoczone mgłą.

Informacje dodatkowe o Wot. 4:

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2013-03-27
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-63818-05-0
Liczba stron: 120

więcej

Kup książkę Wot. 4

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wot. 4 - opinie o książce

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2013-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Według Urzędu Statystycznego, na emigracji obecnie żyje około 2 milionów Polaków. W przeważającej większości są to wyjazdy mające przyczynę ekonomiczną. Boom emigracyjny mający miejsce po 2004 roku przywiódł na Wyspy Brytyjskie wielu naszych rodaków. Jednym z nich jest autorka książki ,,Wot. 4" Maria Budacz. W reportażowy sposób w formie tekstowych migawek opowiada ona na temat życia imigranta, sposobu oceniania ich przez obywateli Zachodu, ogólnych wniosków na ten temat. Zakres jest bardzo szeroki. Od naszych cech narodowych do upijających się Brytyjczyków w Polsce. Dzięki pani Budacz możemy podpatrzeć Polaków, którym się w UK udało i takich, którzy sobie nie radzą; takich, którzy za Polską tęsknią i takich, którzy zmieniają imiona i nazwiska na brzmiące angielsko. Podczas czytania wciąż nasuwały mi się porównania do literatury imigracyjnej Manueli Gretkowskiej i Janusza Głowackiego. Z biegiem tekstu okazało się, że nie bezpodstawnie, bowiem Maria Budacz również zna twórczość obu autorów. Z mistrzem Głowackim nie mam śmiałości kogokolwiek konfrontować, ale Pani Gretkowska wychodzi z tej konkurencji (w której nieświadomie bierze udział) jako przegrana. Tak, tak! Maria Budacz, debiutująca na rynku księgarskim, okazuje się bystrym obserwatorem życia codziennego, inteligentnie i w bardzo dobrym stylu przedstawiająca swe spostrzeżenia i przemyślenia. Pisze z naprawdę wielkim smakiem. Jest tu sens, zaciekawienie, wysoki poziom, błyskotliwe opinie. Przyjemnością jest obcowanie z lekturą ,,Wot. 4". Ze względu na wysoką cenę okładkową 30 zł za pozycję 120-stronicową w miękkiej okładce, sama nie dałabym nieznanej autorce możliwości zachwycenia mnie stylem pisarskim. Dlatego dziękuję wortalowi ,,Granice.pl" za umożliwienie mi zapoznania się z twórczością Marii Budacz, ponieważ książkę otrzymałam za punkty. Zachęcam wszystkich do przeczytania pozycji o tajemniczym tytule ,,Wot. 4".
Link do opinii
Avatar użytkownika - critic
critic
Przeczytane:2014-01-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Recenzje miesiąca
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Szpital św. Judy
M.M. Perr
Szpital św. Judy
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Krypta trzech mistrzów
Marcin Przewoźniak
Krypta trzech mistrzów
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy