Wojna o Ukrainę. Wojna o świat

Kontynuacja bestsellerowej książki Nadchodzi III wojna światowa.

Historia dzieje się na naszych oczach. To, co jeszcze wczoraj wydawało się nie do pomyślenia, dziś stało się faktem. Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, za wschodnią granicą Polski toczy się zacięty konflikt zbrojny.

Jacek Bartosiak w rozmowie z Piotrem Zychowiczem analizuje genezę obecnego kryzysu. Według niego Ukraina to dopiero początek - pierwsze starcie wielkiej wojny mocarstw, która zmieni układ sił na Ziemi.

Czy USA obronią swą pozycję globalnego hegemona? Czy Chiny sięgną po supremację na Pacyfiku? Kto wygra wojnę na Ukrainie? Czy Putin użyje broni jądrowej? Czy Rosja się rozpadnie? Jaka przyszłość czeka Europę?

Autorzy skupiają się na bezpieczeństwie Polski. Jaką strategię powinniśmy przyjąć, żeby uniknąć wojny? Jak nie stać się strefą zgniotu? Jak zmodernizować armię, aby odstraszyć agresora?

Informacje dodatkowe o Wojna o Ukrainę. Wojna o świat:

Wojna o Ukrainę. Wojna o świat - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2023-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Wojna o Ukrainę. Wojna o świat" to rozmowa Jacka Bartosiaka z Piotrem Zychowiczem. Książka ma formę dialogu. Panowie rozmawiają o bieżącej sytuacji na Ukrainie, ale nie tylko.

Na końcu znajdziemy również "Alfabet Bartosiaka". Są to wyjaśnione różne ważne pojęcia, jak Rimmland, Przepływy strategiczne, pętla decyzyjna, mgła wojny. Są też inne pojęcia jak po prostu Putin, Rosja czy NATO.

Podobało mi się, że autorzy nie tylko omawiali wojnę na Ukrainie, ale również poruszali kwestię dlaczego w ogóle ta wojna została wywołana przez Putina. Czytamy o grze wielkich mocarstw ale również o Polsce i o tym jakie wnioski z tego konfliktu może wyciągnąć.

Łatwo się wciągnąć w lekturę. Książka pomaga zrozumieć i ułożyć sobie w głowie informacje o tej wojnie.

To bardzo ciekawy i aktualny tytuł. Przez formę dialogu czyta się go bardzo dobrze. Autorzy analizują zarówno sytuację polityczną jak i militarną.

Jeśli interesuje Was sytuacja za naszą wschodnią granicą, lub po prostu ciekawi Was taka tematyka, myślę, że ten tytuł przypadnie Wam do gustu.

Uważam, że jest to tytuł warty lektury.

Sowieci
Piotr Zychowicz0
Okładka ksiązki - Sowieci

Sowieci to najbardziej antykomunistyczna książka w Polsce. Druga po bestsellerowych Żydach książka z obrazoburczego cyklu autora Obłędu '44 i Paktu Ribbentrop-Beck...

Germanofil. Władysław Studnicki - Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą
Piotr Zychowicz0
Okładka ksiązki - Germanofil. Władysław Studnicki -  Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą

Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą. Władysław Studnicki był politycznym prorokiem. W najdrobniejszych szczegółach przewidział klęskę...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz