Wnętrza zwierząt

Czy wiesz, że serce żaby przestaje bić, gdy zapada ona w zimowe odrętwienie? Ząb trzonowy słonia waży więcej od cegły, a mózg strusia jest mniejszy od jego gałki ocznej?

W tej książce znajdziesz 21 rysunków, dzięki którym zajrzysz do wnętrza ciał różnych zwierząt i dowiesz się, gdzie i jakie narządy się w nich znajdują. Mózg, serce i płuca, występują u niemal wszystkich zwierząt. Inne narządy są tak wyspecjalizowane, że umożliwiają zwierzętom przetrwanie w ich środowisku naturalnym. Każdemu rysunkowi towarzyszą krótkie, ale pełne faktów notki dotyczące budowy i funkcji szkieletu, mięśni i innych narządów wewnętrznych.

Wertuj kolejne strony poświęcone ssakom, ptakom, gadom, płazom, rybom i stawonogom, by dowiedzieć się, co dzieje się w ciałach tych stworzeń.

Ta książka to doskonały prezent dla czytelników chcących poznać tajemnice zwierząt!

Informacje dodatkowe o Wnętrza zwierząt:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-05-10
Tytuł oryginału: Inside Animals

Tagi: Publikacje o przyrodzie zwierzętach i świecie natury dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Wnętrza zwierząt

Wnętrza zwierząt - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-11-07, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Dobra, ale nie rewelacyjna. Spodziewałam się więcej - przede wszystkim wizualnie. Przekroje są częściowe i takie deczko mało realistyczne (np. mój syn pytał o kolory, które ewidentnie wydawały mu się nieprawidłowe w przypadku niektórych zwierząt). Nie chodzi mi o to by książka raziła wnętrznościami i krwią, ale koniec końców nie jest jakoś bardzo konkretna. Wiele z zawartych w niej informacji to powtórzenia z innych pozycji i wiedza ogólna, nowości dowiedzieliśmy się niewiele. Przejrzeliśmy z umiarkowanym zainteresowaniem, ale prawdopodobnie nie będziemy do tej pozycji jakoś szczególnie wracać.

Czytelnikom lubiącym zwierzęta zdecydowanie bardziej polecamy "321 intrygujących faktów o zwierzętach".

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2023-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2023 r.,

Kolejna książka z cyklu ,,Ciekawość dziecięca nie zna granic", a na tapet wpada książka ,,Wnętrza zwierząt. Sprawdź, co kryje się w ich ciałach" autorstwa Barbara Trylor, Margaux Carpentier. Nie ma dziecka, które chociaż raz w życiu nie zapytało, a co ma kotek, piesek w środku? Sami pewnie zastanawialiście się, jak wygląda takie maleństwo z bliska? Gdzie ma pupę, oczy lub jak wygląda serce?

Dzisiejsza pozycja od Wydawnictwa Kropka w zabawny sposób uczy i pokazuje, jak wygląda wnętrze takich zwierząt, jak: wnętrze słonia, żółwia, żyrafy, pająka, krowy, strusia i wielu, wielu innych zwierząt, ale dowiecie się, jak funkcjonuje mózg i zmysły, i do czego służą. Oglądając z córką te wszystkie pozycje żałuję, że takich książek nie było w latach mojego dzieciństwa, czyli lata 80. Jedyną atrakcją to była encyklopedia i szok, zachwyt, jak, chociaż miała jedno zdjęcie na stronę.

Książka, która nie starzeje się, a może posłużyć w starszych klasach jako niezła podstawa do nauki na lekcje biologii. Fantastyczny pomysł na prezent i moja rada nie wyrzucaj książek, bo np. twoje dziecko już wyrosło, ale przekaż innym rodzicom, którzy nie mają możliwości, żeby kupić swoim pociechom taką książkę. Taką radość sprawisz tym najmłodszym, że głowa mała, a wiedza i chęć poznania otaczającego nas świata jest bezcenna.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-06-17, Przeczytałem,

W naszej biblioteczce sporo miejsca zajmują publikacje popularnonaukowe dedykowane dzieciom. Świadczą one miedzy innymi o niepohamowanej potrzebie pogłębiania wiedzy o świecie.

Wśród nich nie mogło zabraknąć książki Barbary Taylor pt. "Wnętrza zwierząt" od Wydawnictwa Kropka, z pomocą której możemy zajrzeć pod skórę 21 stworzeń. Mnogość zawartych w niej faktów towarzysząca genialnym ilustracjom sprawia, że obok takiej lektury nie da się przejść obojętnie.
Wiele z nich zaskoczy niejednego czytelnika. Z książki tej można czerpać wiedzę garściami.
Czy słyszeliście, że koń w 60% składa się z mięśni? A rekin biały ma aż 300 zębów? Czy wiecie, że struś swoimi długimi nogami może zabić lwa? Może obiło się Wam o uszy, że mózg pszczoły jest o jedną milionową mniejszy od mózgu ludzkiego?
Te i wiele innych ciekawostek znajdziecie we wnętrzu tejże publikacji.

Czy ją polecam?
Oczywiście! Nie tylko dzieciom w wieku szkolnym, ale też przedszkolakom i wszystkim tym, którzy lubią wiedzieć więcej :)

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun