Władza Johna Scotta podejmuje problematykę władzy społecznej, zwięźle prezentując zarówno klasyczne, jak i współczesne stanowiska w debatach toczących się wokół tego zagadnienia. Autor zarysowuje ogólne pojęcie władzy oraz jej rozmaite aspekty, takie jak: przywództwo, wywieranie nacisku, przymus, dyscyplina, ekspertyza, protest, zbiorowa mobilizacja czy władza interpersonalna. Książka zawiera wnikliwe analizy praktyk władzy i panowania, a także wiążących się z nimi dyskusji teoretycznych, oraz stanowiący dla nich podstawę bogaty materiał empiryczny. Mowa jest o istocie współczesnej państwowości, o suwerenności, hegemonii, globalnej władzy ekonomicznej, systemach światowych, administrowaniu i nadzorze w biznesie, relacjach władzy w miejscu pracy, ruchach społecznych oraz dynamice rodziny.
Władza jest nieodzownym wprowadzeniem dla studentów, zainteresować może także badaczy na co dzień zajmujących się socjologią, polityką i naukami społecznymi w ogólności.
John Scott jest profesorem socjologii na uniwersytecie w Essex i w Bergen.
Stosując kilka prostych, lecz nośnych rozróżnień analitycznych, profesor Scott w sposób jasny i przejrzysty przedstawia rozmaite podejścia w dziedzinie badań nad zagadnieniem władzy, rzucając światło na różnorakie modele panowania i oporu we współczesnych społeczeństwach, a skupiając się przede wszystkim na sferze politycznej i ekonomicznej.
Wydawnictwo: Sic!
Data wydania: b.d
Kategoria: Polityka
ISBN:
Liczba stron: 218
Władza Johna Scotta podejmuje problematykę władzy społecznej, zwięźle prezentując zarówno klasyczne, jak i współczesne stanowiska w debatach toczących...
To nie do wiary, jak historia lubi się powtarzać! W momencie, gdy zaczynałem pisać powieść, działo się tak dużo ciekawych rzeczy na prawicy,...
Chcę przeczytać,