Wład Palownik. Prawdziwa historia Drakuli

Jego imię kojarzy się z horrorem, deprawacją i mroczną zmysłowością. Jednakże prawdziwy Drakula, władca Wołoszczyzny, był jeszcze straszniejszy, jeszcze namiętniejszy od bohatera powieści Brama Stokera, transylwańskiego hrabiego Drakuli, dla którego stał się inspiracją. Jego prawdziwa historia to nie historia potwora ani wampira, lecz człowieka z krwi i kości, pełnego przeciwieństw. Wład III Palownik, którego zwano Synem Diabła, był zarówno tyranem, jak i sprawiedliwym władcą, uczestnikiem krucjat i rzeźnikiem, oprawcą i bohaterem, katem i kochankiem. Jego historię opowiadają ci, którzy znają go najlepiej: jedyna kobieta, którą prawdziwie kochał i którą musiał poświęcić, najbliższy towarzysz i zdrajca. I jego spowiednik, odsłaniający zasłonę konfesjonału, aby móc pokazać Drakulę takim, jakim naprawdę był

Informacje dodatkowe o Wład Palownik. Prawdziwa historia Drakuli:

Wład Palownik. Prawdziwa historia Drakuli - opinie o książce

Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-05-22, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Dawno nie miałam czasu na książki, dlatego miałam nadzieję że nie zmarnuję czasu na jakąś która mnie nie zachwyci... Po paru stronach historii Drakuli; WOW! Inaczej tego uczucia nie potrafię wyrazić. Historia przeplatała się z fantazją, brutalność z uczuciem, każdy uczynek był tak niejednoznaczny że jeszcze długo rozważa się czy był słuszny czy nie. Majstersztyk jednym słowem. Książka która zaskakuje krok po kroku i dzięki której mam ochotę zgłębić historię tego niesamowitego człowieka i przekonać się jak wiele faktów nie było czystą literacką fikcją. Z całego serca polecam.
Avatar użytkownika - maja_klonowska
maja_klonowska