reklama

Witaj w przedszkolu!

W życiu małego ptaszka rudzika nadeszła bardzo ważna chwila: przed nim pierwszy dzień w przedszkolu. Malec cieszy się, bo przecież pozna nowych przyjaciół, ale też odrobinę obawia. Zastanawia się, jak sobie poradzi bez mamy w zupełnie nowym miejscu pośród obcych zwierzątek.

Książka porusza ważny dla każdego dziecka temat pierwszego dnia w przedszkolu. Za pomocą opowiastki o sympatycznym ptaszku i jego przyjaciołach z przedszkolnej grupy łagodzi dziecięce lęki i obawy i buduje w maluchach poczucie pewności siebie.

Informacje dodatkowe o Witaj w przedszkolu!:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-08-18
Tytuł oryginału: Naar school!/ First Day at School

Kup książkę Witaj w przedszkolu!

Witaj w przedszkolu! - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-08-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Czy pamiętacie swój pierwszy dzień w przedszkolu? Podejrzewam, że nie. Ale każdy z pewnością pamięta pierwszy dzień przedszkola swojego dziecka. A może ten czas dopiero przed wami?
Jedno jest pewne, jest to wielkie przeżycie dla małego człowieka i nie jednokrotnie pełne stresu i płaczu.

Książeczka "Witaj w przedszkolu" od @wydawnictwojednosc może być bardzo pomocna w tym niełatwym czasie. Na przykładzie bohatera tej opowiastki, małego rudzika, który właśnie rozpoczyna edukację przedszkolną, autor przekazuje jak może wyglądać ten dzień i jak sobie z nim poradzić.
Rudzik pomimo obaw postanawia sprawdzić jak jest w przedszkolu i co się okazuje? Że jest to bardzo ciekawe miejsce, pełne zabawek jak i towarzystwa, z którym można się fantastycznie bawić. A na koniec dnia, aż nie chce się stamtąd wracać do domu.

Przepięknie wydana, zabawna książeczka, której już sama okładka zachęca do tego by po nią sięgnąć. Cudowne ilustracje zachwycą małego czytelnika a przedszkolne przygody sympatycznego rudzika trafią wprost do dziecięcego serca.
Ja jestem nią zauroczona !!! Uważam, że powinna znaleźć się się każdej dziecięcej biblioteczce.

Smoczek Kiki
Esther van den Berg0
Okładka ksiązki - Smoczek Kiki

Świnka morska Kiki nie jest już bobasem, ale wciąż lubi ssać smoka. Jej mama uważa, że nadeszła pora na odstawienie smoczka i naukę gryzienia, które pozwoli...

Dobranoc, pchły na noc!
Esther Van den Berg0
Okładka ksiązki - Dobranoc, pchły na noc!

Oto przed Państwem biedronka Kropeczka, tajna kontrolerka snu. Właśnie przybyła do przytulnego hotelu dla owadów, by sprawdzić, czy wszyscy we właściwy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung