reklama

Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny?

Jak i kiedy atakują wirusy, w jaki sposób się namnażają?

Dlaczego są tak zaraźliwe, zmienne genetycznie i ciągle poszukują nowych ofiar?

Na czym polega ich sprytne działanie i sztuka przetrwania?

W jaki sposób można się przed nimi uchronić?

Te i inne pytania postawiła przed nami panująca od półtora roku pandemia. Książka autorstwa Doroty Szadkowskiej, dziennikarki od lat pasjonującej się medycyną, i profesora Krzysztofa Simona, autorytetu medycznego w dziedzinie chorób zakaźnych, w przystępny sposób przybliża skomplikowane mechanizmy rządzące światem wirusów i chorób przez nie wywołanych. Opowiada o tworzących historię świata epidemiach, o nieustępliwym SARS-CoV-2 oraz nieustannie zagrażających wirusach. Uświadamia nam, jak wiele potrzeba wiedzy naukowców i wysiłków lekarzy, aby nas nie zdominowały.

Informacje dodatkowe o Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny?:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny?

Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny? - opinie o książce

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2022-01-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

Napisana Książka której Autorem jest Profesor Krzysztof Simon skłoniła mnie do przeczytania ze względu na obecnie ,panującą sytuacje w kraju Epidemii Śmiertelnego Wirusa od lat zwanego grypa,gdzie na każdym kroku nas straszą stastykami umieralności i,powikłaniami  po tej chorobie

Czytając fakty zawarte w ksiazce na temat wirusow ,chorób zakaźnych i epidemii które co jakiś czas się pojawiają ,wszystkie wymienione konczyly się zgonami i niosły za sobą poważne konsekwencje w postaci wywołanych innych groźnych chorób przewlekłych ale przy żadnej nie było takiego rozgłosu medialnego i ,pomimo iż przez całe nasze życie byliśmy narażeni na zakażenie nimi przez różne drogi i  formy kontaktu z drugim człowiekiem .Wnioski wyciągają się same no takie że higiena osobista ,zdrowe odżywianie ,aktywnośc fizyczna powinno być codziennością a nie obowiązkiem w poczuciu zagrożenia Z książki dowiemy się również iż Covid 19 i inne wirusy przenoszone drogą kropelkową ich bakterie są także obecne   w pyle powietrznym Jeśli mowa o szczepionkach szanujmy po prostu cudze  poglądy nie kwestionujac czy są skuteczne czy nie każdy ma swoje zdanie i prawo wyboru .Książkę polecam.jest ciekawa jako dzieło naukowe z medycznego punktu widzenia

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung