Pierwszą cechą książki, która jest wyraźnie zauważalna od samego początku jest jej obiektywizm. Autor, doceniając znaczenie systemu Windows 95 równocześnie nie ukrywa ich niedostatków, czasami wręcz obalając mity i obiegowe opinie mogące się przyczynić do przecenienia systemu.
Książka ma charakter niecodzienny: wolna jest od syndromu "bitów bajtów", "podwójnych klików" czy też "sztuczek i chwytów". Autorowi udało się wyraźnie oddzielić swoje osobiste opinie od rzetelnego opisu szczegółów konstrukcji systemu, co z pewnością godne jest polecenia. Nawet zaawansowany użytkownik, nie mający żadnych kłopotów (przynajmniej z Windows 95), znajdzie tu pewne ciekawe "rodzynki" - szczegółów nie zdradzę, dodam tylko, że próżno ich szukać w powszechnie dostępnej literaturze.
Kluczowe znaczenia ma tutaj fakt, że cały opis odbywa się w kategoriach mechanizmów systemowych, czyli po prostu konkretów; co oznacza dla informatyka, wprost spragnionego wiedzy tego rodzaju, nie trzeba chyba dodawać.
Przeczytałem uważnie książkę i muszę przyznać, że tego typu pozycje są rzadkością na polskim rynku literatury informatycznej, a w dziedzinie Windows 95 brak jest ich w ogóle - przynajmniej ja osobiście nie natknąłem się na żadną porównywalną z tutaj omawianą.
Andrzej Grażyński
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 1996-10-16
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 448
Chcę przeczytać,