„Willow” to pierwszy tom nowej sagi V.C. Andrews. Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym, żyjącym w bolesnym rozdarciu pomiędzy ukochanym tatą a egoistyczną, bezwzględną matką, od której dowiaduje się, że jest córką pacjentki swojego ojca, wziętego psychiatry. Kiedy po śmierci rodziców Willow znajduje pamiętnik ojca, poznaje dalszy ciąg rodzinnego sekretu, który burzy podstawy jej świata. Aby poskładać go na nowo, rzuca studia i jedzie do Palm Beach tropem rodzonej matki. Tam, pod pozorem badań nad bogatą elitą, próbuje do niej dotrzeć i dowiedzieć się prawdy. Bajeczny blichtr Florydy jest w stanie olśnić każdego. Kiedy na horyzoncie pojawia się młody prawnik Thatcher Eaton, Willow wdaje się w gorący romans w cudownej scenerii. Ale mroczne tajemnice nie pozwalają o sobie zapomnieć, a złudny blask szczęścia nie jest w stanie ich przyćmić…
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-01-10
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 464
Tytuł oryginału: Willow
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
„Willow” to tom rozpoczynający cykl o rodzinie De Beers, autorstwa popularnej i uwielbianej przez czytelników na całym świecie V. C. Andrews.
Jak przeważnie u tej pisarki bywa, mamy do czynienia z bohaterem o skomplikowanej historii. Willow poznajemy w koszmarnych dla niej okolicznościach – właśnie dowiaduje się o śmierci ojca. Wspomnienia rodziców przywołują z pamięci bolesny okres dzieciństwa. Willow wychowali znany i ceniony psychiatra oraz kapryśna Alberta, dla której liczył się tylko stan posiadania i pozory. Dziewczynka wiedziała, że została adoptowana. Znała również dramatyczną historię swojego narodzenia – matka (adopcyjna) na każdym kroku przypominała jej, że jest córką pacjentki zakładu dla psychicznie chorych. Wielokrotnie też sugerowała prawdopodobieństwo odziedziczenia felernych genów.
Po śmierci ojca Willow dostała w spadku nie tylko cały majątek, ale przede wszystkim pamiętnik Claude’a De Beersa oraz list wyjaśniający historię dziewczyny. Willow dowiaduje się prawdy o swoich biologicznych rodzicach. Z tą wiedzą rusza do Palm Beach, by pod pozorem badań studenckich spotkać swoją rodzoną mamę. Okaże się, że dziewczyna znajdzie tam jednak o wiele więcej.
Nie bez powodu V. C. Andrews nazywana jest mistrzynią sagi rodzinnej. Jak mało kto bowiem potrafi skomplikować losy jednej familii. Jak udowodniły to już wcześniejsze (tzn. wcześniej wydane w Polsce) cykle powieściowe zaskakujące zwroty i nieszablonowe, często odważne, a nawet kontrowersyjne, rozwiązania to znak rozpoznawczy książek spod szyldu Andrews.
Pierwsza część przygód rodziny De Beers wydaje się trochę chaotyczna, ale liczę, że kolejne odsłony uporządkują ten drobny rozgardiasz i skupią się na konkretnym temacie, który zostanie potraktowany bardziej szczegółowo. W „Willow” bowiem Andrews chciała poruszyć kilka ważnych kwestii, ale w żadną z nich tak naprawdę nie wniknęła zbyt głęboko.
Po pierwsze pisarka pokazała rozmaite relacje międzyludzkie – między rodziną i przyjaciółmi (silne więzi lub ich całkowity brak) oraz wśród nieznajomych (gry pozorów, plotki). Najwięcej miejsca autorka poświęciła na charakterystykę środowiska bogaczy z Palm Beach (wskazując zepsucie tej klasy). Pośród tematów jedynie zasygnalizowanych znajdą się m.in. życiowa pasja, wierność, wpływ dzieciństwa na dorosłe życie, znaczenie konwenansów w stosunkach interpersonalnych, małe smaczki z dziedziny psychiatrii.
I choć „Willow” posiada kilka mankamentów, m.in. nieco irytującą (naiwną) pierwszoplanową bohaterkę i spłaszczenie wielu wątków (np. romantycznego), to jednak zapowiada interesującą serię. Czytelnicy powieści Andrews otwierając pierwsze tomy danego cyklu wpadają po uszy, ciągle łaknąc informacji o dalszych losach postaci, z którymi – chcąc nie chcąc – się zżywają.
Dziewczyna bierze urlop dziekański i jedzie odnaleźć mamę. Pod przybranym nazwiskiem "bada" teren. Jej przyrodni brat, Linden, to samotnik, niemal współczesny pustelnik, a obrazy które tworzy są niepokojące, chociaż piękne. Ponieważ zaczyna się w niej zakochiwać, jest dla niego szokiem, że Willow jest jego siostrą. Sama Willow nie za bardzo wydała mi się w porzadku, poza tym jakoś zbyt szybko, moim zdaniem, wraca w wir życia po śmierci ojca, ląduje w łóżku z poznanym Thatcherem Eatonem (który co prawda wydaje się być dobrym facetem).
Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym.Żyje w bolesnym rozdar iu pomiędzy ukochanym tatą a egoistyczną matką, od której dowiaduje się, że jest córką pacjentki swojego ojca. Jej ojciec jest wziętym psychiatrą i prowadzi własną klinikę. Kiedy po śmierci rodziców Willow dostaje od prawnika pamiętnik ojca, poznaje dalszy ciąg rodzinnego sekretu, który burzy podztawy jej świata. Aby poskładać go na nowo, rzuca studia i jedzie do Palm Beach yropem rodzonej matki. Tam, pod pozorem badań nad bogatą elitą, próbuje do niej dotrzeć i dowiedzieć się prawdy.Kiedy na horyzoncie pojawia się młody prawnk Thatcher Eaton, Willow wdaje się w gorący romans. Ale mroczne tajemnice nie pozwalają o sobie zapomnieć, a złudny blask szczęścia nie jest w stanie ich przyćmić...
"Willow" jest pierwszą częścią sagi o rodzinie DeBeers. Tytułowa bohaterka poznaje prawdę o swoim pochodzeniu i postanawia odnaleźć swoją biologiczną matkę. Przy tej okazji poznaje też brata i przyszłego męża.
Wg mnie jest to najsłabsza z wydanych w Polsce sag tej autorki, a w każdym razie daleko jej do powieści o rodzinie Dollangangerów czy Casteel.
Gdy dwoje ludzi decyduje się na adopcję, towarzyszy im radość, podekscytowanie ale także niepewność. Nie wiedzą ile czasu upłynie do czasu, kiedy będą mieli możliwość otworzyć drzwi swojego domu przed nowym członkiem rodziny, czy ich pociecha zaakceptuje nowe środowisko. Sytuacja wygląda inaczej kiedy dziecko jest owocem zdrady...
Willow jest szczęściarą. Ma fantastycznego ojca, który chociaż nie zawsze potrafi otworzyć się przed córką to widać, że jest gotów zrobić dla niej wiele. Niestety, po drugiej stronie stoi kobieta, która adoptowała dziewczynę. Nie kocha przybranej córki. Od najmłodszych lat wpaja jej, że jest taka sama, jak biologiczna rodzicielka, czyli nawiedzona. Z utęsknieniem czeka na dziwaczne zachowania Willow, aby pokazać mężowi jaki popełnili błąd przygarniając dziewczynę. Kobieta nie jest świadoma tego, że mężczyzna, z którym dzieli codzienność ukrywa przed nią pewien niezwykle istotny fakt...
Kiedy Grace spędzała czas w szpitalu psychiatrycznym, oprócz rekonwalescencji spotkała tam także miłość. Claude nie potrafił oprzeć się pacjentce. Wybuchła pomiędzy nimi wielka, prawdziwa, gorąca miłość....
Po śmierci ojca, dorosła już Willow, poznaje całą prawdę o swoich korzeniach. O tym, że została adoptowana, wiedziała od najmłodszych lat. Musi odbyć pewną podróż, aby poznać osobę, którą powinna widzieć każdego dnia od chwili narodzin.
Brzmi dziwie i zagadkowo? Taki miałam w tym cel. Chcę dzisiaj oznajmić, że ta książka jest po prostu cudowna. Jedyna w swoim rodzaju. Romans z tajemnicą rodzinną w tle nie może być nużący. "Willow" jest historią dziewczyny, która musi odnaleźć siebie. Główna postać jest zwyczajną młodą kobietą z niezwykle trudną przeszłością. Dorastanie w otoczeniu nieprzychylnej matki adopcyjnej pozostawiło w umyśle Willow ślad, jaki nie można wymazać. Moje spotkanie z Virginią C. Andrews było niesamowicie miłe. Z każdą kolejną stroną potwierdzało się przekonanie, iż dokonałam słusznego wyboru sięgając po tę pozycję. Autorka umiejętnie prowadzi czytelnika do rozwiązania rodzinnego sekretu. Nad fabułą krąży mgiełka niepokoju. To świetna powieść dla miłośników tajemnic i romansów.
Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów. Duch „Kwiatów na poddaszu” prześladuje nowe pokolenia! Siedemnastoletnia...
Długo oczekiwane wznowienie wielkiego bestsellera! Najbardziej poszukiwana książka ostatnich lat. Wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej...
Przeczytane:2017-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2017 :), Mam,